23 February 2019
Home » Teknologji » Zbulohet data e debutimit të F1 2018 për PS4, Xbox One dhe PC

Zbulohet data e debutimit të F1 2018 për PS4, Xbox One dhe PC

Edicioni i 2018-ës së lojës së famshme të Codemasters dedikuar kampionatit të makinave më të shpejta në botë, Formula 1, do të debutojë këtë verë.

Përmes një njoftimi për shtyp, kompania tha se F1 2018 do të debutojë në mbarë botën më 24 Gusht.

Loja do të jetë e disponueshme në PlayStation 4, Xbox One dhe Windows.

Ajo debuton ditën kur mbahet gara e pistës së Belgjikës, në cirkuitin e famshëm së SPA Francorchamps.

Loja e vitit të kaluar u prit mirë nga kritikë. Ajo mori një vlerësim prej 86 pikësh. Historikisht, F1 ka qenë një prej titujve me vlerësimin më të lartë. /GameWorld Albanian

The post Zbulohet data e debutimit të F1 2018 për PS4, Xbox One dhe PC appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

85% e shtojcave dhe aplikacioneve të Chrome nuk kanë politika privatësie

Nëse jeni përdorues i rregullt i shfletuesit Chrome padyshim duhet të shfrytëzoni edhe shtojcat që ...