20 February 2019
Home » Teknologji » Telefoni Vivo me skaner të shenjave të gishtërinjve në ekran debuton më 24 Janar

Telefoni Vivo me skaner të shenjave të gishtërinjve në ekran debuton më 24 Janar

Telefoni i parë shumë i dëshiruar me një skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran do të debutojë në fund të Janarit.

Nuk vjen nga Apple, Samsung e as LG por një tjetër markë e re por e njohur, Vivo.

Prodhuesi Kinez ka punuar shumë për të perfeksionuar teknologjinë tek e cila të tjerët kanë dështuar.

Të gjithë e dimë se ka bërë një punë të mrekullueshme ndërsa në CES 2018 prezantoi një prototip.

Kompania tha se Vivo X20 Plus do të debutojë më 24 Janar në Pekin. Telefoni është prezantuar në Tetor të vitit të kaluar.

Ai ka ekran 6.4 inç, procesor Qualcomm Snapdragon 660, 4GB RAM dhe dy kamera të pasme me sensorë 12 megapiksel secili.

Por është skaneri i shenjave të gishtërinjve që do të tërheqë më shumë vëmendje. Vivo ka punuar me Synaptics për të integruar Clear ID në ekran.

Në testimet e para skaneri ishte i shpejtë, i saktë dhe i lehtë për tu përdorur. Ndërsa Vivo është kompania e parë që sjell këtë teknologji, Apple dhe Samsung pritet ti bashkohen përgjatë 2018-ës. /PCWorld Albanian

The post Telefoni Vivo me skaner të shenjave të gishtërinjve në ekran debuton më 24 Janar appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Nga sot të gjithë zhvilluesit mund të regjistrojnë sajtet personale dhe projektet me domainin .dev

Ndërsa numri i domaineve .com të disponueshme vijon të reduktohet, domaine alternative kanë filluar të ...