20 February 2019
Home » Teknologji » Telefoni me palosje i Samsung do të sillet edhe si tablet

Telefoni me palosje i Samsung do të sillet edhe si tablet

Shefi i divizioni mobil të Samsung DJ Koh për CNET dha detajin e parë të telefonit të shumëpritur me palosje të Samsung.

Ekzekutivi tha se pajisja ku hapet do të shërbejë si tablet ndërsa ky mbyllen kapakët si telefon.

Përshkrimi i afrohet konceptit të kompanisë prezantuar në 2013-ën.

Muajin e kaluar Koh nuk hodhi poshtë mundësinë që telefonit të debutojë në konferencën e zhvilluesve të Samsung më 7 Nëntor.

Por Samsung nuk është kompania e parë që ka treguar ambiciet në këtë drejtim.

Huawei thotë se do të gati një telefon me palosje në 2019-ën ndërsa Lenovo dhe Xiaomi kanë treguar tashmë prototipet e tyre. /PCWorld Albanian

The post Telefoni me palosje i Samsung do të sillet edhe si tablet appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Nga sot të gjithë zhvilluesit mund të regjistrojnë sajtet personale dhe projektet me domainin .dev

Ndërsa numri i domaineve .com të disponueshme vijon të reduktohet, domaine alternative kanë filluar të ...