Home » Teknologji » Team Liquid shpallen kampionët e botës në Dota 2

Team Liquid shpallen kampionët e botës në Dota 2

Team Liquid fitoi Kampionatin Ndërkombëtar të Dota 2 duke marrë në shtëpi 10.8 milion dollar.

Ekipi Evropian mundin ekipin Kinez të Newbee të cilët fituan në vendin e dytë 3.9 milion dollar. Gjatë pesë raundeve, Team Liquid fitoi tre të parët duke mbyllur kështu betejën e Dota më shpejt sesa pritej.

Ky kampionat i Dota 2 shndërrohet çdo vit në Super Bowl-in e esporteve ku ofrohen shuma marramendëse për fituesit.

Gjatë turneut 16 ekipe finaliste vihen përballë në Seattle. Tim Liquid pothuajse doli nga kompeticioni në fillim të tij. Ekipi i tretë, LGD.FY fitoi 2.4 milion dollar.

Këtë vit u dhuruan 24 milion dollar për ekipet finaliste dhe fituese. /GameWorld Albanian

The post Team Liquid shpallen kampionët e botës në Dota 2 appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

BlackBerry KEYone Black Edition ofron më shumë sesa një ngjyrë të re

Një prej telefonëve që ka tërhequr më së shumti vëmendjen e konsumatorit, ishte padyshim telefoni ...