Home » Teknologji » Samsung prezanton altoparlantin inteligjent Galaxy Home me asistentin Bixby

Samsung prezanton altoparlantin inteligjent Galaxy Home me asistentin Bixby

Samsung prezantoi altoparlantin inteligjent Galaxy Home i cili përbën hapin e parë madhor të gjigantit Korean në këtë industri.

Ai do të konkurrojë me Apple HomePod, Amazon Echo dhe Google Home si dhe premton audio të cilësisë së lartë.

Samsung thotë se altoparlanti kombinon zërin e cilësisë së lartë me dizajnin elegant.

Duke thënë “Hi, Bixby” altoparlanti automatikisht aktivizohet dhe mund ti kërkoni disa detyra e në mesin e tyre luajtjen e muzikës.

Kompania premton se altoparlanti Bixby do të kryejë funksione të ngjashme me Bixby në telefon.

Përtej kësaj shumë pak detaje janë zbuluar. Mbetet për tu parë sesi krahasohet me rivalët dhe sa do ti rezistojë kohës teknologjia. /PCWorld Albanian

The post Samsung prezanton altoparlantin inteligjent Galaxy Home me asistentin Bixby appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Screen_Shot_2018_08_20_at_9.04.20_AM.1534769604.png.jpg

Rripi i fitnesit Fitbit Charge 3 vjen sjell ekran dhe jetëgjatësi bateri më të mirë

Mbase industria e veshjeve elektronike sot është e përqendruar e gjitha në orët inteligjente si ...