Home » Teknologji » Samsung lançon linjën buxhetore Galaxy M

Samsung lançon linjën buxhetore Galaxy M

Samsung ka planifikuar të lançojë telefonët e parë buxhetorë nën markën Galaxy M në Indi përpara se ti lëshojë globalisht.

Kompania synon që të rifitojë tregun e humbur përballë rivalëve Kinezë.

Tre seritë e para Galaxy M do të shiten online nga Amazon vetëm në Indi. Ekzekutivët e kompanisë nuk dhanë detaje rreth specifikave të telefonëve.

Por ata do të kushtojë mes 140 dollarë deri në 280 dollarë.

Nëse ato provojnë sukses do të lançohen në mbarë botën në muajt në vijim. India është tregu i dytë më i madh në botë i smartfonëve. /PCWorld Albanian

The post Samsung lançon linjën buxhetore Galaxy M appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Apple nxjerr në shitje këllëfët me bateri për iPhone XS, XS Max dhe XR

Ditën e djeshme Apple filloi shitjet e këllëfëve prej silikoni me bateri për iPhone XS, ...