Home » Teknologji » Raport: Samsung Galaxy S9 debuton më 27 Shkurt

Raport: Samsung Galaxy S9 debuton më 27 Shkurt

Spekulimet rreth flagshipit të ri të Samsung, Galaxy S9, janë shtuar. Ditën e djeshme u publikua një video e telefonit dhe së bashku me të edhe data e debutimit.

Sipas një raporti të publikuar nga sajti Korean The Bell thuhet se Samsung Galaxy S9 debuton më 27 Shkurt 2018.

Kjo datë do të përkonte me Kongresin Mobil Botëror vitin e ardhshëm i cili fillon më 26 Shkurt për publikun edhe pse aktivitetet dhe konferencat për shtyp të kompanive mbahen një ditë para.

Prandaj nëse Samsung do të prezantojë telefonin në Kongresin Mobil Botëror, ajo mund të jetë dita e Dielë më 25 Shkurt.

Në të kaluarën Samsung vazhdimisht ka prezantuar linjën Galaxy S në Kongresin Mobil Botëror më përjashtim të vitit të kaluar kur u prezantuan në muajin Prill. /PCWorld Albanian

The post Raport: Samsung Galaxy S9 debuton më 27 Shkurt appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Apple nxjerr në shitje këllëfët me bateri për iPhone XS, XS Max dhe XR

Ditën e djeshme Apple filloi shitjet e këllëfëve prej silikoni me bateri për iPhone XS, ...