16 December 2017
Home » Teknologji » Publikohen detajet e Galaxy Tab A 2017, tableti ruan koston e ulët

Publikohen detajet e Galaxy Tab A 2017, tableti ruan koston e ulët

Samsung duket se është pranë prezantimit të një tableti të ri të rangut të ulët. Bëhet fjalë për Galaxy Tab A 8.0 (2017) i cili u shfaq në dabatazën e GFXBench me numra modeli SM-T380 për versionin Wi-Fi dhe SM-T385 për version LTE.

Sipas informacioneve të përvetësuara nga databaza, tableti ka ekran 8 inç 1,280×800, kamër të pasme 8 megapiksel dhe frontale 5 megapiksel.

Ai do të fuqizohet nga një procesor Qualcomm Snapdragon 425 me katër bërthama 1.4 Ghz Cortex-A53 dhe grafika Adreno 308.

Tableti vjen me 2GB RAM dhe 16GB memorje të brendshme. Funksionon me Android 7.0 Nougat. Duke pasur në konsideratë harduerin e lartpërmendura, mund të prisni një çmim të arsyeshëm. /PCWorld Albanian

The post Publikohen detajet e Galaxy Tab A 2017, tableti ruan koston e ulët appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Microsoft lançon versionin zyrtar të rivalit të Twitch, aplikacionin Mixer

Në Tetor Microsoft publikoi një version beta të aplikacionit të ridizajnuar Mixer në iOS dhe ...