23 February 2019
Home » Teknologji » Përdoruesit të pakënaqur me “notch” e Pixel 3 XL, Google do të ofrojë një opsion për ta fshehur

Përdoruesit të pakënaqur me “notch” e Pixel 3 XL, Google do të ofrojë një opsion për ta fshehur

Pas muajt të tërë rrjedhje informacioni, Google zyrtarisht prezantoi Pixel 3 dhe Pixel 3 XL ditën e Marte.

Por përdoruesit janë të pakënaqur për “notch” gjigand në krye të modelit XL.

Në përgjigje të ankesave të përdoruesve, Google do të ofrojë një opsion i cili fsheh “notch” duke mbushur në sfond të zi pjesë anësore të ekranit.

Ky është një opsion që kemi parë edhe në telefonët e tjerë Android si LG, OnePlus, Xiaomi dhe Huawei.

9to5Google thotë se ky opsion ekziston i fshehur në Android 9 Pie. Por a do të duket më mirë pa “notch”? /PCWorld Albanian

The post Përdoruesit të pakënaqur me “notch” e Pixel 3 XL, Google do të ofrojë një opsion për ta fshehur appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

85% e shtojcave dhe aplikacioneve të Chrome nuk kanë politika privatësie

Nëse jeni përdorues i rregullt i shfletuesit Chrome padyshim duhet të shfrytëzoni edhe shtojcat që ...