Home » Teknologji » Liveblog: Samsung prezanton Galaxy Note 8-ën

Liveblog: Samsung prezanton Galaxy Note 8-ën

17:31: “S-Pen sjell një dimension të ri komunikimi dhe shkrimi sepse mund ti dërgoni kujdo shënime me shkrime dore të animuara.”

17:30: “Dhe tani është përmirësuar më tej falë ndjeshmërisë më të lartë ndaj presionit”

17:29: “S-Pen ka qenë gjithnjë zemra dhe shpirti i linjës Note”

17:28: Një modalitet i ri “Live Focus” u jep përdoruesve një sfond të turbulluar

17:26: Galaxy Note 8-ta është telefoni i parë në botë me dy kamera që kanë stabilizim optik

17:25: Sot prezantojmë Note 8-ën me sistem kamerash duale. Një prej tyre ka kënd të gjërë ndërsa tjetra lente telefotografike me zoom optik 2X

17:24: “Sot nuk e përdorim kamerën vetëm për rast etë caktuara, ne i përdorim ato për të kapur momentet tona çdo ditë”

17:23: Në skenë Drejtorja e Strategjisë së Produktit Susan De Silva

17:22: Paneli Edge mund të lançojë aplikacione në një ekran të ndarë me një prekje të vetme

17:22: Denison shpjegon disa arsye pse ekrani i madh është i duhuri

17:21: “Morën një xham prej 6.3 inç dhe lakuam skajet këtë herë me një kënd më të madh”

17:20: “Sot do të kombinojmë këtë ekran me S-Pen.”

17:19: “Në Mars ne prezantuan “Ekranin Infinity” një teknologji e cila filloi një epokë të re në dizajnin e telefonëve”

17:18: “Është diçka që diferencon Note nga të tjerët, ekrani i madh inovativ”

17:16: Në skenë zëvendës Presidenti i Strategjisë së Produktit Justin Denison

17:15: “Ju prezantoj me Galaxy Note 8-ën”

17:14: “Sot jemi këtu për të festuar durimin e të gjithë besnikëve të Samsung”

17:13: “Sot do të dërgojmë tek ju ekranin më të madh që mund të mbajë dora juaj.”

17:12: 3 nga 4 përdorues të Note thonë se telefoni në fjalë është më i miri që kanë përdorur

17:11: “E vërteta është se Note është ndryshe nga telefonët e tjerë ashtu siç përdoruesit e saj ndryshojnë nga të tjerët.”

17:10: “Nuk do ta harrojmë kurrë sesa shumë besnik të Note qëndruan me Samsung. Pasioni i tyre ka qenë inspirim për ne.”

17:10: “Askush nuk ka për ta harruar çfarë ndodhi vitin e kaluar”

17:09: Dj Koh në skenë

Vjeshta është pranë dhe së bashku me të vjen edhe sezoni i telefonëve inteligjentë. Sot Samsung do të prezantojë Galaxy Note 8-ën në aktivitetin Galaxy Unpaced.

Në javët e fundit janë publikuar një mori fotosh dhe informacionet rreth Note 8-ës e hardueri të saj duke zbuluar: sistem dual kamerash, dizajn i stilit të S8-ës me ekran Infinity dhe sigurisht rikthimi i lapsit Stylus S-Pen.

Ndërsa Galaxy S8+ ka ekran 6.2 inç, Note 8 pritet të ketë ekran akoma edhe më të madh prej 6.3 inç.

Note 8 është një shansi i artë për Samsung jo vetëm si ripërtëritje e flagshipëve të kompanisë edhe rikthimi i markës Note në treg pas katastrofës Note 7 vitin e kaluar.

Ndërsa evenimenti pritet të fokusohet kryesisht në telefonin e Samsung, ekziston mundësia që kompania të zbulojë edhe disa supriza të tjera kryesisht në aspektin e softuerit.

Na ndajnë më pak se 30 minuta nga evenimenti i Samsung. Ai fillon në 17:00 me orën tonë lokale. Samsung do të transmetojë live evenimentin në uebsajtin e tij por edhe në kanalin në Youtube.

Gjithashtu mund ta ndiqni edhe nga aplikacioni mobil (iOS/Android.) /PCWorld Albanian

The post Liveblog: Samsung prezanton Galaxy Note 8-ën appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Gmail për iOS tani ka njoftime më të mençura

Google dëshiron t’ju ndihmojë të zvogëloni zhurmën e njoftimit duke përdorur IA për t’i dhënë ...