14 December 2018
Home » Teknologji » Kompania Franceze e telekomunikacionit Iliad lançon më 21 Qershor operatorin e katërt celular në Itali

Kompania Franceze e telekomunikacionit Iliad lançon më 21 Qershor operatorin e katërt celular në Itali

Kompania Franceze Iliad do të lançojë operatorin e saj Italian më 21 Qershor bëri të ditur kompania gjatë publikim të raportit të parë financiar për këtë vit.

“Debutimit zyrtar i markës Iliad në Itali është çështje javësh,” shprehej CEO i ri Thomas Reynaud.

Ky konfirmim vjen pak ditë pasi CEO i Iliad Italia Benedetto Levi tha për Corriere della Sera se operacionet e kompanisë do të nisin në Verë.

Ekipi i Iliad do të rritet në 1,000 punonjës. Ai gjithashtu zbuloi se operatori do të investojë në 5G dhe është i interesuar në marrë pjesë në tenderin e ardhshëm për bandat 700 Mhz, 3.6-3.8 ghz dhe 26.5-27.5 Ghz. /PCWorld Albanian

The post Kompania Franceze e telekomunikacionit Iliad lançon më 21 Qershor operatorin e katërt celular në Itali appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Raport: Samsung Galaxy S10-ta do të kushtojë 1,765 dollarë

Sipas një raporti të fundit flagshipi i ardhshëm i Samsung, Galaxy S10, do të mbërrijë ...