Home » Apple » iTunes me 500,000 llogari të reja në ditë

iTunes me 500,000 llogari të reja në ditë

rritja e itunes

Apple shpalosi gjatë një konference botërore të hënën se kishte 575 milionë llogari iTunes, dhe nëse llogaritjet e analistëve janë të sakta, kompania duhet të kalojë 600 milionë gjatë dy muajve të ardhshme.

Horace Dediu, një analist i Asymco, ka mbledhur shifrat e Apple në të kaluarën dhe gjeti se kompania aktualisht shton 500,000 llogari të reja imunes në ditë.

Shikoni këtë grafik të dhënash më poshtë.

iTunes-accounts-graph

About Fisnik Vukaj

Check Also

Apple lançon iMac 4K javën tjetër!!!!

Një raport deklaron se Apple do të prezantojë një 4K iMac të ri javën e ...

Leave a Reply