23 February 2019
Home » Kuriozitete » I mbijeton sulmeve të Parisit falë telefonit Samsung!!!!!!!

I mbijeton sulmeve të Parisit falë telefonit Samsung!!!!!!!

Një i ri francez i ka shpëtuar për mrekulli vdekjes nga sulmet terroriste në Francë falë celularit. I riu, i quajtur Sylvestre, sapo kishte përfunduar një telefonatë kur një terrorist hodhi veten në erë vetëm pak metra larg tij. Sylvestre tha se koka e tij do të kishte shpërthyer po mos të kishte qenë telefoni, i cili ishte goditur nga një cifël e vogël eksplozivi.

“Ishte vetëm një sekondë”, rrëfen i mbijetuari, duke treguar telefonin të shkatërruar nga plumbi, këmishën dhe një njollë gjaku në sipërfaqe.

“Ndjeva objekte që “fluturonin” përreth meje. U rrëzova në tokë dhe u ngrita përsëri. Telefoni mori goditjen. Ky është ai që më shpëtoi, përndryshe koka ime do të ishte bërë copash”, tha ai për televizionin francez iTele.

telefon1

About Argent Mata

Check Also

Një shpikje gjeniale, 16 kamera në një të vetme!!!

Kamerat e ditëve të sotme nuk kanë shumë ndryshime nga njëra-tjera. Të gjitha kanë një ...