Home » Teknologji » HTC U12 Plus vjen më 23 Maj me ekran 6-inç dhe 6GB RAM

HTC U12 Plus vjen më 23 Maj me ekran 6-inç dhe 6GB RAM

HTC zyrtarisht ka filluar të njoftojë konsumatorët për telefonin e ardhshëm të kompanisë, modelin U12 Plus duke premtuar debutimin e tij më 23 Maj.

Për fatin e keq të HTC-së, insajderi Evan Blass zbuloi edhe më shumë detaje përpara se prodhuesi Tajvanez ta bënte.

Blass konfirmoi thuajse të gjitha informacionet e rrjedhura në të kaluarën rreth telefonit.

Ai do të ketë ekran WQHD+ 6-inç, procesor Qualcomm Snapdragon 845, 6GB RAM, 64 ose 256GB memorie dhe bateri 3,500 mAh.

U12 Plus do të ketë dy kamera të pasme dhe dy kamera frontale. Dy kamera e pasme kanë sensorë 12 dhe 16 megapiksel kurse dy kamerat frontale janë 8 megapiksel secila.

Telefoni do të jetë rezistent ndaj ujit dhe pluhurit falë IP68. Telefoni zyrtarisht debuton më 23 Maj ku do të njihemi edhe me disponueshmërinë e tij. /PCWorld Albanian

The post HTC U12 Plus vjen më 23 Maj me ekran 6-inç dhe 6GB RAM appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Apple mban aktivitet më 30 Tetor, priten modele të reja iPad Pro dhe MacBook

Ditën e sotme Apple dërgoi ftesë për mediat në një aktivitet që do të mbahet ...