20 February 2019
Home » Teknologji » GoPro prezantoi linjën e re të kamerave të aksionit Hero7

GoPro prezantoi linjën e re të kamerave të aksionit Hero7

GoPro rifreskoi tërë linjën e kamerave të aksionit ditën e sotme duke sjellur produkte dhe emra të rinj por jo përditësimet e pritura të harduerëve të tyre.

Linja e re ka një avantazh të madh: është më pak konfuze për konsumatorin. Hero7 White, Silver dhe Black kushtojnë 199 dollarë, 299 dollarë dhe 399 dollarë respektivisht.

Ndryshe nga e kaluara kur ulte çmimet e tyre, GoPro nuk do të shesë gjeneratat e vjetra.

Kamerat e reja janë në shitje nga data 27 Shtator.

Specifikat e kamerave të reja

Hero7 White:

 • 199 dollarë
 • Video: 1440p @ 60 frekuenca
 • Rezistent ndaj ujit deri në 10m
 • Foto 10-megapiksel

Hero7 Silver:

 • 299 dollarë
 • Video: 4K @ 30 frekuenca
 • Rezistent ndaj ujit deri në 10m
 • Foto 10-megapiksel
 • GPS

Hero 7 Black:

 • 399 dollarë
 • Video: 4K @ 60 frekuenca
 • Slow-motion: 2.7K @ 120 frekuenca, 1080p @ 240 frekuenca
 • Rezistent ndaj ujit deri në 10m
 • Foto HDR 12-megapiksel
 • Live-streaming
 • GPS

Dy të parët nuk kanë ekran LCD i cili ndihmonte përdoruesit të kuptonin se në çfarë modaliteti janë.

Hero7 Black është flagshipi. Ai vjen me stabilizimin optik që GoPro e quan Hypersmooth duke reduktuar ndjeshëm dridhjet. /PCWorld Albanian

The post GoPro prezantoi linjën e re të kamerave të aksionit Hero7 appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Nga sot të gjithë zhvilluesit mund të regjistrojnë sajtet personale dhe projektet me domainin .dev

Ndërsa numri i domaineve .com të disponueshme vijon të reduktohet, domaine alternative kanë filluar të ...