23 February 2019
Home » Teknologji » Google zbulon ngjyrat e Pixel 3

Google zbulon ngjyrat e Pixel 3

Ne tashmë jemi mjaft familjarë me pamjen e Pixel 3 dhe Pixel 3 XL dhe tani gjithashtu kemi mësuar se çfarë ngjyre do të kenë telefonat e mençur të ardhshëm të Google.

Droid Life zbuloi një skicë të një telefoni Pixel me logon G të kompanisë në fund.  Klikimi në logo ndryshon versionet ndërmjet tre ngjyrave: mente, e bardhë dhe e zezë.

Ngjyra e gjelbër brenda konturit të bardhë është një referencë ndaj butonave të ngjyrosur në versionin e bardhë dhe mente të Pixel; telefoni i zi ka ngjyrën gri në vend të ngjyrës së gjelbër.

Pixel 2 i vitit të kaluar erdhi në ngjyrë të bardhë, të zezë dhe blu e lehtë.

Kështu që Google nuk devijon nga qasja e saj me tre ngjyra. Por në qoftë se do të ishit duke shpresuar që të shihni diçka më të gjallë ose më tërheqëse nga prezantimet e këtij viti, kjo duket sikur nuk do të ndodhë as këtë vit.

Google do të prezantojë Pixel 3 dhe 3 XL në një ngjarje më 9 Tetor. /PCWorld Albanian

The post Google zbulon ngjyrat e Pixel 3 appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

85% e shtojcave dhe aplikacioneve të Chrome nuk kanë politika privatësie

Nëse jeni përdorues i rregullt i shfletuesit Chrome padyshim duhet të shfrytëzoni edhe shtojcat që ...