Home » Teknologji » Google lançoi zyrtarisht aplikacionin e lajmeve me inteligjencën artificiale

Google lançoi zyrtarisht aplikacionin e lajmeve me inteligjencën artificiale

Google zbuloi aplikacionin e lajmeve me inteligjencën artificiale javën e kaluar në konferencën e zhvilluesve dhe sot mbërriti zyrtarisht në Android dhe iOS për 127 shtete.

Aplikacioni i ridizajnuar do të zëvendësojë Google Play Newsstand. Google beson se aplikacioni i ri do ta bëjë më të lehtë gjetjen dhe konsumin e lajmeve.

Inteligjenca artificiale do të mësojë nga ju dhe gradualisht tu ofrojë përmbajtje që u përshtaten shijeve tuaja.

Sapo të hapni aplikacionin vëreni panelin “For You” ku gjeni një përmbledhjeve të lajmeve me rëndësi. Seksioni i radhës janë titujt kryesor nga bota, biznesi, teknologjia, sporti, shkenca dhe shëndeti.

Seksioni final është “Newsstand” ku grumbullohen lajme nga 1,000 burime mediatike sipas Google.

Në të ardhmen pritet implementimi i një veçorie të quajtur “Subscribe with Google” ku publikuesit mund të ofrojnë abonime me pagesë. /PCWorld Albanian

The post Google lançoi zyrtarisht aplikacionin e lajmeve me inteligjencën artificiale appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Apple nxjerr në shitje këllëfët me bateri për iPhone XS, XS Max dhe XR

Ditën e djeshme Apple filloi shitjet e këllëfëve prej silikoni me bateri për iPhone XS, ...