20 February 2019
Home » Teknologji » Flagshipi i ardhshëm i OnePlus nuk do të ketë kufje 3.5mm

Flagshipi i ardhshëm i OnePlus nuk do të ketë kufje 3.5mm

Apple i dha goditjen finale ditën e Mërkure portës së kufjeve 3.5mm kur ndaloi shitjet e iPhone 6S dhe iPhone SE.

Dy ditë më pas OnePlus konfirmoi se flagshipi i radhës i kompanisë nuk do të ketë gjithashtu kufje 3.5mm.

Bashkëthemeluesi i kompanisë tha se heqja e saj do të siguronte më shumë hapësirë për teknologji të reja tek telefoni si jetëgjatësia e përmirësuar e baterisë.

OnePlus 6T gjithashtu do të ketë një skaner të shenjave të gishtërinjve nën ekran.

Sipas Pei telefonët e sotëm po vinë me kufje wireless edhe pse 6T do të përmbajë një adapter.

Vendimi do të ndryshojë edhe strategjinë e OnePlus që më parë krenohej sepse flagshipët kishin kufje 3.5mm.

Galaxy Note 9 është ndër flagshipët e fundit që mban ende një portë standarte kufjesh. /PCWorld Albanian

The post Flagshipi i ardhshëm i OnePlus nuk do të ketë kufje 3.5mm appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Nga sot të gjithë zhvilluesit mund të regjistrojnë sajtet personale dhe projektet me domainin .dev

Ndërsa numri i domaineve .com të disponueshme vijon të reduktohet, domaine alternative kanë filluar të ...