Home » Teknologji » Face ID në iOS 12 do të njohë më shumë sesa një fytyrë

Face ID në iOS 12 do të njohë më shumë sesa një fytyrë

Sipas 9to5Mac Apple është gati të shtojë opsionin për disa përdorues për Face ID në iOS 12.

Touch ID përdorur në iPhone e vjetër ofron mbështetje për disa shenja gishtërinjve por Face ID ka qenë e kufizuar vetëm tek një përdorues.

9to5Mac bazohet tek spekulimet rreth një iPad-i të ri. Disa raportime sugjerojnë se Apple do të lançojë në fund të vitit një iPad të ri me Face ID dhe pa butonin Home.

Ndërsa mbetet një veçori e dëshiruar në iPad, edhe përdoruesit e iPhone X do të ishin të kënaqur.

Kjo për shkak të karakterit edukativ që ka iPad dhe që mund të përdoret nga disa studentë. Por ka edhe prej atyre që ndajnë telefonin me familjen. /PCWorld Albanian

The post Face ID në iOS 12 do të njohë më shumë sesa një fytyrë appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Apple nxjerr në shitje këllëfët me bateri për iPhone XS, XS Max dhe XR

Ditën e djeshme Apple filloi shitjet e këllëfëve prej silikoni me bateri për iPhone XS, ...