Home » TV

TV

Samsung do të prodhojë ekrane të tejdukshme.

Samsung do të nisë prodhimin në masë të ekraneve transparente OLED për serinë e saj Galaxy A2. Ky lajm është bërë i ditur nga uebsajti korean Digital Times, i cili raporton se kompania do të nisë me prodhimin e këtyre ekraneve nga fundi i vitit 2015. Ekranet do të përdoren fillimisht nga grupi “Chow Sang Sang”, i cili ka gati ...

Read More »

LG dhe Sony në CES 2015 pritet të prezantojnë TV me rezolucione 8K .

onsumer Electronics Show (CES) fillon javën e ardhshme, dhe sipas një raporti të fundit, të dy LG dhe Sony pritet të prezantojnë modele të reja të televizioneve 8K. Vitin e kaluar në ngjarjen CES 2014 kemi parë një sërë televizionesh të reja 4K, kurse tani të dy kompanitë pritet të lansojn ato edhe më të reja me rezolucion 8K. LG do të njoftoj për serinë ...

Read More »

Samsung prezantoi 5 televizorë të rinj me ekran të lakuar.

Pjesa më e madhe e jona përdorim televizorë LCD me ekran të sheshtë. Mund të ketë edhe njerëz që përdorin akoma modelet e vjetra me monitorë CRT, pasi nuk kanë mundësi për të blerë televizorë të rinj. Gjithsesi, nëse po mendoni të blini një televizor të ri, dhe ju pëlqejnë ata me ekran të lakuar, atëherë mund t’ju interesojë të dini ...

Read More »

Filmat 3D ju bëjnë më të zgjuar!!!!!!

Keni dashur ndonjëherë që të jeni më të zgjuar? Po të shihni më shumë filma 3D, ju mund të realizoni dëshirën tuaj. Po, është kaq e thjeshtë. Nuk po themi që të mos lexoni libra apo të studioni, megjithatë, nëse do t’i kushtonit një kohë të veçantë filmave 3D, atëherë mund të rrisni edhe më shumë nivelin tuaj të inteligjencës. ...

Read More »

LG prezanton televizorin OLED TV 55”, vetëm 1mm “të trashë”

LG ka prezantuar një arritje të re dhe të jashtëzakonshme. Në fakt, kompania jugkoreane e ka prezantuar telefonin e saj të ri OLED TV i cili është vetëm 1mm i hollë, ose saktësisht 0.97 mm prej pjesës së përparme në atë të pasme. Modeli i ri i televizorit me 55 inç është prezantuar në një ngjarje mediale në Korenë e ...

Read More »

Ekranet e së ardhmes me hark dhe Ultra HD

Ekranet gjithnjë e më të mëdha, me hark dhe me një rezolucion shumë të lartë, me çmimin përkatës që kanë, nuk janë gjithmonë në dispozicion për të gjithë. Dalin në skenë televizorët e së ardhmes, i cili synon të marrë përsëri vendin e parë në përdorimin e përmbajtejes multimediale pas ardhjes së kompjuterave, smartfonëve dhe tabletave që kanë ndryshuar dietën ...

Read More »

Samsung nxjerr në shitje televizorët e parë Tizen me ekran 4K

Samsung ka debutuar me linjën e re të televizorëve 4K të cilët janë të pajisur me sistemin e ri operativ të kompanisë, Tizen. Përveç kësaj kompania ka bërë të ditur dhe çmimet e modeleve të reja të televizorëve që do të vijnë në treg muajt në vijim. Çmimi i këtyre televizorëve fillon nga 949 dollar dhe ofrojnë një rezolucion HD. ...

Read More »