23 February 2019
Home » Smartphones (page 5)

Smartphones

10 Smartfonët më të mirë të gjashtë mujorit të parë të 2015-tës !!!

Mesa duket ka përfunduar edhe pjesa e parë e debutimeve të smartfonëve më të mirë nga prodhuesit si Samsung, HTC dhe LG dhe tashmë ka mbërritur momenti për ti hedhur një sy të gjitha alternativave që ekzistojnë. Në këtë artikull kemi përzgjedhur smartfonët më të mirë në këndvështrimin tonë dhe i kemi radhitur si mëposhtë për nga cilësia dhe funksionalitet ...

Read More »

HTC One ME telefoni më i ri në treg.

HTC One ME është modeli telefoni më i ri që shtohet në linjën e telefonave HTC. HTC One Me vjen me ekranin me 5.2 inç në Quad HD me 2560 x 1440 piksel dhe procesorin MediaTek Helio X10 octa core 2.2GHz. Karakteristikat tjera të HTC One janë dhe 3GB RAM dhe 32GB memorie, si dhe portin për mikroSD, e cila ...

Read More »

BQ Aquaris E5 HD do të jetë telefoni i tretë Ubuntu që debuton në treg !!!

Krijuesi i sistemit operativ Ubuntu, Canonical priti një kohë të gjatë përpara se të lançonte smartfonin e parë që përdorte këtë sistem operativ. Por smartfoni i dytë Ubuntu nuk do të vonojë kaq shumë. Vet kompania deklaroi se smartfoni i dytë Ubuntu i quajtur Aquaris E5 HD Ubuntu Edition do të vijë në mesin e muajit Qershor, vetëm 4 muaj ...

Read More »

10 telefonat më popullorë të javës!!!!!

Një tjetër javë ka kaluar dhe tani është koha për grafikun e përjavshëm të 10 telefonave më popullorë.Galaxy S6 vazhdon të kryesojë listën, edhe pse konkurrenca vazhdon të rritet. Grafiku i 10 telefonave më trendi përmban një listë të pajisjeve që kanë pasur një shikueshmëri të lartë tek GSMArena. Grafiku përfaqëson interesimin e pjesës më të madhe të vizitorëve tek ...

Read More »

Sony Xperia Z4 së shpejti në treg.

Hakerat zbulojnë detajet më të fundit për telefonin inteligjentXperia Z4 Sony., i cili pritet të nxirret në treg vitin që vjen. Në sulmin dhe ndërhyrjen e bërë në e-mailet e kompanisë përveç markës u zbulua dhe disa imazhe të këtij telefoniinteligjent. Gjatë email-ve të shkëmbyer mes zyrtarëve të kompanisë është vënë re se telefoni XperiaZ4 do të dalë në treg ...

Read More »

LG G5 do të zhbllokohet me sy!!!!!!!!

Harrojini fjalëkalimet apo sensorët e gjurmëve të gishtave, telefoni i ardhshëm i LG-ës do të mund të zhbllokohet me sy. LG po bashkëpunon me specialistët e biometrikes, Irience, për të integruar teknologjinë e njohjes së syrit tek LG G5, i cili do të prezantohet në gjysmën e parë të vitit 2016. Kompania koreane Irence ka përfunduar aktualisht me krijimin e ...

Read More »

Pse një pjesë e madhe e aplikacioneve falas po konsumojnë së tepërmi baterinë e smartfonëve tanë?

Po përpiqeni të ngarkoni baterinë e smartfonit në atë masë sa të mund të qëndrojë për një ditë të tërë aktiv? Mbase pamundësia për të mbajtur telefonin në gjendje funksionale si rezultat i reduktimit të jetëgjatësisë së baterisë vjen prej reklamave që shfaqen në aplikacionet falas. Të paktën kështu thotë një hulumtim i ri. Megjithëse këto reklama janë burimi i ...

Read More »

OnePlus “do të tronditë industrinë teknologjike” më 1 qershor!!!!

OnePlus postoi një foto në llogarinë e saj zyrtare në Twitter, ku shihet se kompania kineze do të organizojë një event më 1 qershor. Gjatë këtij eventi kompania mund të prezantojë një pajisje që do të sjellë risi në fushën e teknologjisë. Siç mund të shihni edhe në foton e mësipërme, shkruhet “Koha për ndryshim”. Telefoni inteligjent OnePlus 2 pritet ...

Read More »

Mrekullite e gjenerates “5G” per Smartphonet.

Revolucioni i shpallur në rrjetet celulare: teknologjia 5G do t’u mundësojë smartfonëve dhe tabletave të shkëmbejnë të dhëna me shpejtësi, që deri tani për ne është e paimagjinueshme. Në të ardhmen e afërt, rrjetet celulare mund të jenë kaq të shpejtë sa të përballojnë shkarkimin e ekuivalentit të 10 filmave në më pak se një sekondë. Hulumtuesit në Universitetin e ...

Read More »