23 February 2019
Home » Smartphones (page 4)

Smartphones

Smartfoni BlackBerry me sistemin operativ Android mund të debutojë në muajin Gusht.

Pak ditë më parë shpërthyen spekulimet se BlackBerry po konsideronte të hynte në tregun e smartfonëve Android përmes një modeli me emrin e koduar Venice. Sipas atij raporti të mëhershëm ky smartfon do të vinte në muajin Nëntor por tashmë detajet të reja janë zbuluar që hedhin poshtë këtë pretendim. Në fakt smartfoni Android i BlackBerry ka emrin e koduar ...

Read More »

WhatsApp, aplikacioni më i pasigurt!!!!

Të gjithë e përdorim WhatsApp-in dhe e duam sepse është falas. Por, nga të gjitha aplikacionet për mesazhe që kemi, WhatsApp është më i pasigurti, i cili rrezikon të dhënat tona personale. Në një raport të privatësisë, WhatsApp është votuar si një nga kompanitë më të këqija për mbrojtjen e të drejtave të përdoruesve në internet. Raporti, i quajtur “Who ...

Read More »

iPhone 7, telefoni më i hollë i sjellë në treg nga Apple.

iPhone 7 është projekti më i fundit që pritet të sillet në treg nga Apple. Ky është një telefon i cili do të jetë më i hollë se iPhone 6, duke u bërë iPhoni më i hollë i krijuar deri më tani. Pritet që telefoni të ketë një ekran prej 5.7 inç dhe mbështetë një rezolucion prej 1920x1080p. Ndërkohë akoma ...

Read More »

OnePlus 2 do të fuqizohet nga një version i modifikuar i Snapdragon 810!!!

Kur të dale në shitje pasardhësi i OnePlus One, modeli OnePlus 2, do të fuqizohet nga një processor Snapdragon 810. OnePlus e konfirmoi këtë zyrtarisht këtë fakt, processor I cili është present edhe në HTC One M9. Kompania tha se kishte shpenzuar goxha kohë për të vendosur se cili do të ishte proçesori që do të fuqizonte OnePlus 2 dhe ...

Read More »

LG G4 Pro- procesorin Snapdragon 820, 4GB RAM, kamerë 27MP…!!

LG po punon për krijimin e një telefoni të ri inteligjent të serisë LG, i cili do të ketë specifika më të mira se LG G4. Ky telefon do të prezantohet në gjysmën e dytë të këtij viti. Telefoni do të emërtohet LG G4 Pro dhe do të ketë kasa prej metali. Pajisja pritet të prezantohet në muajin tetor. Sipas ...

Read More »

JA Shenjat që celulari juaj po përgjohet!!!!!!

Rruga zyrtare që mund të ndjekë një individ për të kuptuar nëse i përgjohet apo jo telefoni fiks ose ai celular, është kërkesa pranë kompanisë që ofron shërbimin. Sigurisht që një përgjigje mund të vijë dhe standardi i pritshëm i kësaj përgjigjeje mund të jetë: Po vetë, a mund të kuptoni nëse ju përgjohet telefoni? Po, në media të specializuara ...

Read More »

!!!!!!!!10 telefonat më popullorë të javës!!!!!!!!

Një tjetër javë ka kaluar dhe tani është koha për grafikun e përjavshëm të 10 telefonave më popullorë. E dinim që ishte çështje kohe që Samsung Galaxy S6 të linte vendin e parë pasi kryesoi për 14 javë. Grafiku i 10 telefonave më trendi përmban një listë të pajisjeve që kanë pasur një shikueshmëri të lartë tek GSMArena. Grafiku përfaqëson interesimin ...

Read More »

Samsung Galaxy S6 Plus do të ketë ekran 5.7 inç!!!!!

Flitet se Samsung po punon për krijimin e telefonit inteligjent Galaxy S6 Plus. Ky do të jetë një version më i madh i Galaxy S6 edge. Telefoni thuhet se do të ketë ekran 5.7 inç dhe do të jetë i lakuar në të dy anësoret. Ai do të operojë me sistemin Android 5.1.1 Lollipop, i cili është edhe versioni i ...

Read More »

Smartfoni BlackBerry Oslo përpara kamerës.

Një galeri fotosh hedh dritë mbi pasardhësin e BlackBerry Passport të cilin, GSMArena e quan BlackbBerry Oslo. Sjell një ridizenjim masiv krahasuar me Passport dhe nga fotot e mëposhtme duket të jetë i ndërtuar i tëri prej metali. Skajet e tij janë të rrumbullakëta dhe rrethohet nga një kornizë metalike. BlackBerry Oslo mendohet të ketë po të njëjtat karakteristika që ...

Read More »

Samsung ironizon Apple-in, krahason Galaxy S6 Edge me iPhone 6!!!

Samsung ka postuar në kanalin e saj zyrtar në YouTube dy video, ku krahason Galaxy S6 Edge me iPhone 6. Ju mund ta imagjinoni se cila pajisje është më e mirë sipas Samsung-ut. Megjithatë, ajo që Samsung na sugjeron është se jo të gjitha gjashtat janë të barabarta, pasi në këtë rast 6 > 6.   Dy veçoritë më të ...

Read More »