23 February 2019
Home » Smartphones (page 3)

Smartphones

OnePlus 2 shfaqet në imazhe live. Vihet re skaneri i shenjave të gishtërinjve !

Edhe pse jo aq cilësore, ca foto të publikuar zbulojn detaje të rëndësishme rreth OnePlus 2. Ishte PhoneArena që zbuloi këto foto në secilën anë të smartfonit i cili do të debutojë në datën 27 Korrik. Dizajni frontal ngjason së shumti me OnePlus One dhe Nexus 6. Pjesa e pasme është edhe vendi i kamerës dhe mundësisht një skaneri të ...

Read More »

Gjenerata e re e telefonëve “Nokia”, me ekran të lakuar!!!

Materiali prej polikarboni dhe paneli LCD do të bëjnë të mundur që modeli i ri “Nokia Ember”, të jetë i lakuar. Ky version është shfaqur nga Eoin Bracken, i cili thotë se koncepti i tij do të jetë gjenerata e re e telefonëve “Nokia”. Gati një vit më parë, “Microsoft” dhe “Nokia” arritëm marrëveshjen që kompania e njohur finlandeze të ...

Read More »

10 telefonat më popullorë të javës!!!!

Një tjetër javë ka kaluar dhe tani është koha për grafikun e përjavshëm të 10 telefonave më popullorë. Grafiku i 10 telefonave më trendi përmban një listë të pajisjeve që kanë pasur një shikueshmëri të lartë tek GSMArena. Grafiku përfaqëson interesimin e pjesës më të madhe të vizitorëve tek uebsajti kushtuar teknologjisë, GSMArena. Samsung Galaxy Grand Prime vazhdon të kryesojë listën ...

Read More »

Samsung Galaxy S6 tejkalon telefonat e tjerë inteligjentë në testin e shpejtësisë!!!

Samsung Galaxy S6 është konsideruar si telefoni inteligjent Android më i mirë i momentit. Ai është vënë në disa prova për të vërtetuar se sa telefon i mirë është. Në një test mes gjashtë telefonave inteligjentë të bërë nga uebsajti kushtuar teknologjisë “Tom Guide”, Samsung Galaxy S6 është renditur i pari. Telefonat inteligjentë janë testuar në lidhje me veprime të ...

Read More »

iOS 9 mund të fshijë përkohësisht aplikacionet tuaja për të liruar hapësirë për përditësimet e softuerit.

Në Konferencën Botërore të Zhvilluesve, Craig Federighi i Apple krenar dha lajmin se instalimi i softuerit të ri iOS 9 do të kërkonte një hapsirë vetëm 1.3GB në iPhone apo iPad. Padyshim ky është një përmirësim i dobishëm. Por kompania ka vendosur t’jua bëjë më të thjeshtë se kaq testuesve të iOS 9. Ashtu sic raportohet në 9to5Mac, sistemi operativ ...

Read More »

LG prezanton modelin Band Play!!!

LG prezanton telefonin më të riBand Play, i cili fuqizohet nga procesori Snapdragon 410 me katër bërthama me shpejtësi 1.2GHz, së bashku me 2GB RAM, 16GB hapësirë të brendshme. Modeli Band Play është i pajisur me kamerë të pasme 13 megapikselë dhe kamerë ballore 5 megapikselë. Ai ka altoparlantët 1W dhe vjen me kufjet premium QuadBeat 3. Sa i përket ...

Read More »

Asus ZenFone 2: Mos e gjykoni nga pamja e jashtme!!SUPER TELEFON!!E gjeni tek SHPRESA-AL!!

Ndoshta në pamje të parë Asus ZenFone 2 do t’ju duket një telefon jo-premtues por këtu vlen të përdoret shprehja ‘Mos gjyko bazuar në pamjen e jashtme’. Duke qënë se bëhet fjalë për një smartfon të nivelit buxhetor, ai i ofron përdoruesit një eksperiencë tepër pozitive. Kjo vihet re që nga hardueri i tij i cili është tepër i fuqishëm ...

Read More »

LG thyen rekordin e selfie-ve me LG G4!!!

LG prezantoi telefonin e saj inteligjent G4 në muajin prill. Pak muaj pas daljes së tij në treg, telefoni arriti të shënojë një rekord të ri për numrin më të madh të selfie-ve të shkrepura në një vend. Këto selfie janë shkrepur gjatë një eventi të zhvilluar në Meksikë me 13 qershor. LG G4 shkrepi një selfie në çdo 10 ...

Read More »

10 telefonat më popullorë të javës!!!!

Një tjetër javë ka kaluar dhe tani është koha për grafikun e përjavshëm të 10 telefonave më popullorë. Grafiku i 10 telefonave më trendi përmban një listë të pajisjeve që kanë pasur një shikueshmëri të lartë tek GSMArena. Grafiku përfaqëson interesimin e pjesës më të madhe të vizitorëve tek uebsajti kushtuar teknologjisë, GSMArena. Samsung Galaxy Grand Prime vazhdon të kryesojë listën ...

Read More »

Mbi 600 milionë telefona Samsung në rrezik!!!

NowSecure  ka raportuar një dobësi kritike tek softueri i tastierës tek telefonat e serisë Samsung Galaxy. Nëse shpërthen, një piratë kibernetikë mund të fitojë akses tek telefoni, ta monitorojë atë në distancë, të instalojë viruse apo të vjedhë të dhëna personale. Mbi 600 milionë telefona inteligjentë Samsung, që kanë të instaluar tastierën SwiftKey, janë të ekspozuar ndaj kësaj dobësie. Ryan ...

Read More »