20 February 2019
Home » Smartphones (page 2)

Smartphones

Senatori amerikan iu mëson si të shkatërroni një telefon!!!!

Nëse doni të merrni udhëzime nga një figurë publike se si të shkatërroni telefonin, atëherë duhet të shikoni videon e senatorit amerikan Lindsey Graham. Senatori përdor mënyra të ndryshme për të shkatërruar telefonin. Ai e shkatërroi telefonin e tij sepse ishte zbuluar në publik numri i telefonit nga kandidati për president, Donald Trump. Kjo ndodhi gjatë një konference të mbajtur ...

Read More »

Telefonat inteligjentë diagnostikojnë depresionin !!!

Telefonat inteligjentë mund të ndihmojnë për të diagnostikuar depresionin bëjnë të ditur një grup shkencëtarësh. Studimi, i publikuar të mërkurën tek “Journal of Medical Internet Research” (JMIR), tregon se njerëzit që shfaqin simptoma depresioni përdorin telefonat e tyre më shumë se ata që nuk janë të prekur nga kjo sëmundje. Individët e prekur nga depresioni përdorin telefonin mesatarisht 68 minuta ...

Read More »

AnTuTu: Samsung Galaxy S6 dhe S6 Edge janë dy telefonat inteligjentë më të fuqishëm në treg!!!!

  Një raport i publikuar nga AnTuTu cilëson telefonat inteligjentë më të fundit të Samsung-ut, Galaxy S6 dhe Galaxy S6 Edge, si telefonat inteligjentë Android më të fuqishëm të krijuar deri tani. Kompania ka përdorur procesorin e vetë Exynos tek këta telefona inteligjentë, dhe jo procesorin Qualcomm Snapdragon 810. Vendimi për të përdorur këtë procesor ka rezultuar i duhur për ...

Read More »

Telefonat e ardhshëm të Apple-it dhe Samsung-ut do të kenë karta SIM elektronike!!!

Që të jetë funksional një telefon, duhet me patjetër të ketë një kartë SIM. Kjo gjë mund të ndryshojë së shpejti, pasi sipas një raporti nga Financial Times, telefonat e ardhshëm të Apple-it dhe Samsung-ut do t’iu japin “lamtumirën” kartave SIM. Të dyja kompanitë janë në bisedime me shoqatën e operatorëve celularë “GSMA” për të përdorur karta SIM elektronike në ...

Read More »

Prezantohet Galaxy A8, telefoni më i hollë i Samsung.

Pas spekulimeve të pafundme, thashethemeve, shfaqjeve të fotove apo edhe një videoje, Samsung Galaxy A8 është prezantuar më në fund zyrtarisht. Pajisja është listuar në uebsajtin kinez të kompanisë, dhe tani mund të themi më në fund se Galaxy A8 është telefoni inteligjent më i hollë i kompanisë. Samsung Galaxy A8 ka kasa prej metali, ashtu si Galaxy S6, vetëm se ...

Read More »

Prezantohet Oppo Mirror 5, telefoni inteligjent i shndritshëm.

Kompania kineze Oppo prezantoi sot telefonin inteligjent Oppo Mirror 5, i cili shkëlqen si një “diamant”. Oppo Mirror 5 ka ekran 5 inç dhe kasa prej metali. Ai është vetëm 7.7 mm i hollë dhe peshon 160 gramë. Telefoni i ri përmban dy vende për karta SIM micro dhe nano, dhe një vend tjetër për kartën microSD. Ai ofron lidhjen ...

Read More »

Samsung Galaxy Note 5 do të debutojë më shpejt se zakonisht.

Dekadën e fundit, çdo vit Samsung ka shfrytëzuar eventin prestigjoz IFA për të prezantuar modelet e rinj të linjës Galaxy. Por këtë vit ndoshta Samsung ka vendosur të devijojë paksa nga kjo traditë.   Sipas një raporti të publikuar nga prestigjozja The Wall Street Journal, Samsung këtë vit do të përshpejtojë lancimin e Galaxy Note të ardhshëm. Kjo për asye ...

Read More »

Ja telefonat më të kërkuar të javës qe mund ti gjeni tek SHPRESA-AL COMPUTER!

GSMArena është websajti kushtuar telefonave, i cili herë pas here bën të mundur dhe renditjen e telefonave më të kërkuar të javës. Këtë javë duket se pjesë e listës është telefoni më i ri inteligjent i dalë në treg Lenovo K3 Note. Këtë javë, ky telefon jo vetëm që bën pjesë sërish në listë, por ka arritur të zërë vendin ...

Read More »

Së shpejti në treg një telefon Android me bateri 10000mAh

Kompania kineze Oukitel do të prezantojë së shpejti një telefon të ri inteligjent, i cili do të quhet Oukitel K10000. Çmimi dhe data e daljes në treg të këtij telefoni inteligjent nuk janë zbuluar akoma. Një nga veçoritë më të veçanta të kësaj pajisjeje është bateria, e cila ka kapacitet 10000mAh. Pjesa më e madhe e përdoruesve të telefonave inteligjentë ...

Read More »

Lajm i mirë nga Samsung, së shpejti vjen superbateria.

Samsungu raportohet se po planifikon të dyfishojë jetëgjatësinë e baterisë së telefonave të mençur pa ia rritur madhësinë. Sipas “engadget.com”, shkencëtarët e Samsungut kanë krijuar teknologjinë e baterisë që premton qëndrueshmëri më të gjatë. Bateritë e reja thuhet se do të kenë një material të veçantë që do të mbajë më shumë energji sesa bateritë aktuale. Nëse përdoruesit e Samsungut ...

Read More »