23 February 2019
Home » Smartphones (page 10)

Smartphones

HTC One në ar dhe platin

HTC dhe Samsung kanë shpresuar se telefonat e tyre Android HTC One dhe Galaxy S4 do të jenë standardi ar për gjeneratën më të fundit të celularëve inteligjentë, por përpunuesit e firmës Goldgenie po e marrin këtë nocion shumë seriozisht. Kompania britanike ka shitur pajisje iOS në ar dhe platin dhe BlackBerry prej kohësh, por duket se HTC One dhe ...

Read More »

Sony Xperia Z qe i Reziston Ujit

Te Dhenat Teknike GENERAL 2G Network GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 – C6602, C6603 3G Network HSDPA 850 / 900 / 2100 – C6603 HSDPA 850 / 900 / 1700 / 1900 / 2100 – C6602 4G Network LTE 800 / 850 / 900 / 1800 / 2100 / 2600 – C6603 SIM Micro-SIM Announced 2013, January ...

Read More »

Prezantohet LG Optimus G2

Sot janë shfaqur tre foto të celularit të ardhshëm të LG me rezolucion 1080p. LG Optimus G ishte një sukses i madh për LG-në kur u prezantua për herë të parë  procesori quad-core Qualcomm Snapdragon. Me LG Optimus G2, kompania merr sërish  pozicionin kryesues në procesorët  Qualcomm të gjeneratës së re Snapdragon 800.   Karakteristikat e celularit janë këto: • ...

Read More »

Dalin pamjet e iPhone 5S

Për njerëzit që e ndjekin nga afër Apple, kjo nuk është një surprizë e madhe. Çdo disa vjet, Apple prezanton një iPhone me pamje të re dhe pastaj viti i ardhshëm pasohet me një telefon, që duket thuajse njësoj, por ka përmirësuar shpejtësinë.  Ishte iPhone 3G dhe pastaj 3Gs, iPhone 4 dhe 4s dhe së fundmi iPhone 5. Apple, ndryshe ...

Read More »

Foli dorës: dorezat që zëvendësojnë telefonin

Dorezat e reja dhe tepër të shtrenjta do të bëjnë një hap para duke e çuar termin “pa dorë” në një nivel tjetër. Pra, në vend që të mbani telefonin në vesh, tani mund të përdorni këto doreza. Dorezat njihen si ‘Talk to the Hand’ dhe kushtojnë 1,700 dollarë. Ato vijnë me një altoparlant të vendosur në gishtin e madh dhe ...

Read More »

Dalin online foto të tjera të iPhone 5S

Në ueb janë shfaqur foto të tjera që mund të tregojnë pjesën e brendshme të iPhone-it të ardhshëm. MacRumors ka raportuar se ka foto të bordit logjik të smartfonit dhe mbështjellëses së tij. Imazhet përputhen me ato që janë shfaqur në fillim të javës mbi iPhone 5S. Sipas spekulimeve dhe fjalëve që qarkullojnë në internet, dizajni i iPhone 5S do ...

Read More »

Ja si të siguroni dizajnin e iOS 7 në pajisjet tuaja Android

Në qoftë se keni ndjekur vazhdimisht lajmet rreth të rejave më të fundit të teknologjisë atëherë me siguri jeni në dijeni të çdo detaji të zbuluar rreth sistemit iOS 7. Sigurisht një prej ndryshimeve më të dukshme të këtij sistemi përbën ridizajnimi i tij, kryesisht i ikonave. Gjatë analizave të ndryshme është marrë më tepër parasysh sistemi Windows Phone dhe ...

Read More »

Zyrtarizohet prezantimi i HTC Butterfly S

HTC ka shpalosur celularin e parë Butterfly S 1080p të serisë Butterfly, i pajisur me karakteristika si UltraPixel nga HTC One. Butterfly S ka një ekran 5-inç, 1080p Super LCD 3, duke përdorur petëzim optik dhe xham, që i reziston gërvishtjeve për të shpalosur një rezolucion 440ppi. Plus, ky telefon ka një kamerë 4 MP UltraPixel për të mbështetur HTC ...

Read More »

LG nis prodhimin e ekraneve të lakueshëm OLED

LG do të fillojë prodhimin në masë të ekraneve të lakueshëm OLED për celularët inteligjentë në tremujorin e katërt të 2013, ka konfirmuar kompania, megjithëse nuk do të konfirmojë se cilët prodhues mund të ofrojnë pajisje me këtë teknologji. LG Display pret të prodhojë 12,000 ekrane OLED fleksibël çdo muaj, ka deklaruar kompania për The Korea Times, ku e para ...

Read More »

Huawei prezanton Ascend P6, smartfonin më të hollë në botë

Prodhuesi elektronik kinez Huawei ka prezantuar modelin Ascend P6, i cili është “smartfoni më i hollë në botë,” gjatë një eventi në Londër. Huawei Ascend P6 është i hollë 6.18 mm, më i hollë se konkurrentët iPhone 5 dhe Samsung Galaxy S4 (7.6 mm dhe 7.9 mm, përkatësisht). Modeli i ri është pjesë e linjës Ascend P të kompanisë. Në ...

Read More »