Home » Smartphones

Smartphones

BlackBerry publikoi reklamën e parë të telefonit inteligjent Priv. Shfaq tastierën e lëvizshme QWERTY!!!

BlackBerry ka publikuar reklamën e parë të telefonit inteligjent Priv me sistem operativ Android. Prodhuesi kanadez ka filluar të pranojë porosi që nga dita e djeshme. Klipi i shkurtër të cilin mund ta ndiqni në fund të këtij artikulli shfaq smartfonin e ardhshëm dhe tastierën e saj QWERTY të lëvizshme. Në një postim në blog kompania krenohet me funksionalitetet e ...

Read More »

Dy iPhone 6S mund të kenë jetëgjatësi baterie të ndryshme. Shkaktarët janë TSMC dhe Samsung !!!

Ka gjasa që dy modele iPhone 6S krejtësisht identike të kenë një diferencë prej 2 orësh në jetëgjatësinë e baterisë. Të paktën kështu shprehen disa përdorues të këtyre telefonëve. Hetimet filluan pasi u mësua se Apple ka kontraktuar dy prodhues për të ndërtuar një nga komponentët më të rëndësishëm të telefonëve, proçesorin. Proçesori Apple A9 është dizenjuar nga Apple por ...

Read More »

Samsung Galaxy S7: Tri versione me tre procesorë të ndryshëm!!!!

Kanë kaluar vetëm pak javë nga prezantimi i Galaxy Note5 dhe Galaxy S6 edge+, dhe që tani kanë filluar të dalin informacione në lidhje me Galaxy S7. Meqë kompania aktualisht është në gjendje të mirë financiare, pas një periudhe krize, telefoni inteligjent i ardhshëm pritet të tronditë tregun. Nga ato që kemi dëgjuar deri tani, ka një arsye për të ...

Read More »

Telefon inteligjent në formën e robotit!!!!(video)

Sharp prezantoi një telefon unik, i cili ngjason me një robot në formë njeriu. I quajtur RoboHon, telefoni është krijuar nga profesori i famshëm japonez Tomotaka Takahashi. Siç mund të shihni edhe në foton e mësipërme, telefoni robot – i cili është 19.5 cm i gjatë dhe peshon rreth 390 gramë – përmban ekran 2 inç në anën e pasme, ...

Read More »

Ja cilët telefona do të përditësohen me sistemin Android 6 Marshmallow!!!!!

Është publikuar në internet lista e plotë e të gjithë telefonave që do të përditësohen me versionin e ri të sistemit operativ Android, 6.0 Marshmallow. Këtu përfshihen telefonat inteligjentë të kompanive teknologjike: Samsung, LG, Sony, Xiaomi, Huawei, Asus, OnePlus, HTC. Fillimisht do të përditësohen telefonat inteligjentë të prezantuar së fundmi, më pas do të përditësohen versionet e mëparshme. Në kolonën ...

Read More »

Ja cili është telefoni më i shitur i të gjitha kohërave!!!!

Me siguri po mendoni se iPhone është telefoni më i shitur i të gjitha kohëra. E keni gabim! Edhe pse Apple ka shitur me miliona iPhone deri tani, nuk ka arritur që t’ia kalojë akoma telefonit Nokia 1100. Telefoni Nokia 1100 ka dalë në treg në fund të vitit 2013. Ai nuk ka dy kamera ballore ose ekran me prekje, ...

Read More »

Ja 10 telefonat më popullorë të javës!!!!Sigurisht i gjeni dhe prane dyqaneve tona!!

Një tjetër javë ka kaluar dhe tani është koha për grafikun e përjavshëm të 10 telefonave më popullorë. Grafiku i 10 telefonave më trendi përmban një listë të pajisjeve që kanë pasur një shikueshmëri të lartë tek GSMArena. Grafiku përfaqëson interesimin e pjesës më të madhe të vizitorëve tek uebsajti kushtuar teknologjisë, GSMArena. Në listën e kësaj jave kemi disa ndryshime ...

Read More »

Galaxy Note5 i larë në ar 24-karat!!!

Nëse ju pëlqen Samsung Galaxy Note5, por nuk doni të blini të njëjtat modele si të tjerët, atëherë mund të merrni telefonin e larë në ar 24-karat. Kompania vietnameze “Karalux” ka nxjerrë në shitje Galaxy Note5 i larë në ar 24-karat. Sigurisht, ky telefon luksoz kushton shumë shtrenjtë: ju mund ta blini atë nëpërmjet eBay-t për 1,450 dollarë. Për ta ...

Read More »

Prezantohet zyrtarisht Samsung Galaxy Note 5 (Specifikat)!!!!

Pas rrjedhjeve të shumta të informacioneve nga burime të ndryshme, Samsung zbuloi më në fund Galaxy Note 5 dhe Galaxy S6 Edge+ tek eventi i saj “Unpacked” i zhvilluar në Nju Jork. Dy pajisjet e reja u prezantuan para gati një ore. Ata ndajnë pothuajse të njëjtat veçori me njëri-tjetrën. Dizajni: i ngjashëm me Galaxy S6, pak i lakuar në anën ...

Read More »

Ja sa do të kushtojnë Samsung Galaxy Note 5 dhe Galaxy S6 Edge+.

Verizon sapo njoftoi se duke filluar nga nesër në orën 09:00 do të pranohen porositjet e para për telefonat e rinj inteligjentë të Samsung-ut, Galaxy Note5 dhe Galaxy S6 Edge+. Dyqani më i madh në SHBA zbuloi gjithashtu çmimet për dy pajisjet. Galaxy S6 edge+ do të kushtojë më shtenjtë nga dy pajisjet. Klientët e Verizon do të kenë mundësi ...

Read More »