23 February 2019
Home » Kuriozitete (page 10)

Kuriozitete

Droni, mjeti më i ri që do të ndalojë nxënësit të kopjojnë.

Këtë vit, mbi 9 milionë të rinj kinezë do t’i nënshtrohen provimit dyditor të maturës, që do të përcaktojë se në cilin universitet do të shkojnë. Studentët që përballen me këtë testim gjenden përballë presionit të vazhdueshëm, pasi kuotat e pranimit në universitet janë vetëm 7 milionë, kështu 2 milionë prej tyre do të humbasin shansin për të vazhduar shkollën. ...

Read More »

7 Parashikimet Tronditëse që kanë dalë të Vërteta!!!!!!!

Hoy parashikon sulmin në Oklahoma Amerikanja Hana Hoy është një medium që pretendon se jo vetëm i dëgjon shpirtrat por sheh edhe prezencën e tyre fizike. Në vitin 1995, Hoy ishte në një program live në radio, kur parashikoi një sulm terrorist ndaj një ndërtese në Oklahoma. Vetëm 90 minuta më vonë, tragjedia përfshiu godinën federale “Alfred p. Murray” dhe u ...

Read More »

I RA TELEFONI NGA DORA DHE SHIKONI SE CFARE FILMOI NE FUND TE OQEANIT!

Imagjinoni sikur jeni ulur në fund të oqeanit . A thua si do të dukej?Eh po falë gabimit të gishtave të këtij njeriu telefoni i tij i rrëshqiti nga dora dhe përfundoi në fund të oqeanit. Gregory Padawin ishte duke bërë pushimet në ujërat e Menorca të Spanjës. Teksa ai ishte duke filmuar kërcimin e tij në ujë, aksidentalisht telefoni ...

Read More »

Këta janë 16 njerëzit me fuqi të vërteta mbinatyrore!!!!

Në botë sot ka njerëz të çuditshëm por janë disa që konsiderohen me fuqi mbinatyrore. 1. Shikim me rrezet X Natasha Demkina është një grua nga Rusia e cila shprehet se mund të shohë brenda trupit të njeriut. Njëlloj si një aparaturë me rrezet X, ajo mund t’i gjejë problemet në brendësi të trupit të njeriut dhe të përcaktojë diagnozën ...

Read More »

JA KUSH JANE 50 KURIOZITETET ME TE RALLA NE BOTE!!!!!

1. Femra që ka lindur më shumë fëmijë është një ukrainase. Ajo ka lindur 69 fëmijë, nga të cilët vetëm dy i kishin vdekur gjatë lindjes. 2. Fëmija më i rëndë në botë është lindur në vitin 1954 nga italiania Carmelina Fdele nga Aversa. Djali i saj peshonte ditën e lindjes 10,2 kg. 3. Bethoveni para se të kompozonte fuste ...

Read More »

Zgjidhet problemi i parkimit!!!!

Kompania teknologjike TIME Labs ka instaluar sistemin e parë të parkimit inteligjent në Arabinë Saudite për vetëm 5 ditë. Ata kanë parkuar 16 makina në një vend që ka hapësirë për dy makina. Kjo mund të konsiderohet si një ndër shpikjet më të zgjuara dhe më të domosdoshme deri tani. Për më tepër shikoni videon.

Read More »

Apple Connect, rivali i YouTube-it !!!

Edicioni i Konferencës Mbarëbotërore të Zhvilluesve të Apple-it për vitin 2015 do të organizohet në datat 8-12 qershor në San Francisko. Eventi do të përqendrohet më shumë tek softueri dhe platformat e Apple-it. Kompania po e promovon konferencën e këtij viti me temën “Epiqendra e ndryshimit.” Që tani kanë filluar spekulimet se çfarë do të prezantojë kompania gjatë kësaj konference. Thuhet ...

Read More »

Zyrtare: Blatter jep dorëheqje !!!

Sepp Blatter ka dhënë dorëheqje nga posti si president i FIFA-s, katër ditë pasi siguroi mandatin e pestë. Blatter, 79-vjeçar, njoftoi vendimin në një konferencë në Zurich, gjashtë ditë pasi u arrestuan disa zyrtare të lartë të FIFA-s, raporton Reuters. Zvicerani ka ftuar që sa më shpejt që të jetë e mundur të zgjidhet presidenti i ri i FIFA-s. “FIFA ...

Read More »

BQ Aquaris E5 HD do të jetë telefoni i tretë Ubuntu që debuton në treg !!!

Krijuesi i sistemit operativ Ubuntu, Canonical priti një kohë të gjatë përpara se të lançonte smartfonin e parë që përdorte këtë sistem operativ. Por smartfoni i dytë Ubuntu nuk do të vonojë kaq shumë. Vet kompania deklaroi se smartfoni i dytë Ubuntu i quajtur Aquaris E5 HD Ubuntu Edition do të vijë në mesin e muajit Qershor, vetëm 4 muaj ...

Read More »