20 February 2019
Home » Apple (page 4)

Apple

Apple Watch vazhdon të furnizohet me energji edhe pasi është shkatërruar!!!!video

Çmimet e versionit gold të Apple Watch Edition fillojnë nga 10,000 dollarë deri në 17,000 dollarë. Megjithatë, ky numër pesë shifror nuk e pengoi një përdorues të YouTube-it që ta vendosë këtë pajisje në një test ekstrem. Ai ka vendosur orën mes dy magneteve që ushtrojnë një forcë deri në 294 kilogramë. Siç do ta shikoni edhe në video, pjesa ...

Read More »

Numra magjikë nëpërmjet një iPad-i!!!!

Simon Pierro është një magjistar digjital, i njohur për numrat e tij magjikë nëpërmjet iPad-it. Këtë herë ai ka demonstruar numra magjikë tek shfaqja Playlist Live në Orlando.

Read More »

Aplikacioni që lëshon aromë!!!!!!

Një aplikacion i ri për iPhone-in në Japoni iu jep mundësinë përdoruesve të dërgojnë aromë përmes mesazheve në tekst. Produkti i quajtur Chat Perf është një pajisje që ngjitet me iPhone-in, krijuar me një mekanizëm automatik dhe një bombël të vogël arome, që futet në portën e iPhone-it. Sipas RocketNews24, në fakt nuk zgjidhni ju aromën që doni të dërgoni. ...

Read More »

Njerëzit preferojnë gjithnjë e më shumë smartphone me përmasave të mëdha!!!

Apple gjithmonë ka deklaruar se nuk do të sjellë një smartphone me përmasa të mëdha, por në vend të një smartphone-i solli dy të tillë. iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus thyen të gjitha parashikimet e mundshme. Ata nuk u shitën vetëm për faktin se iPhone është një pajisje shumë popullore por ajo që u vu re është një interes ...

Read More »

iPhone 6S prezantohet më 25 shtator, por mund të porositet prej 18 shtatorit?

Derisa spekulimet e shumta sugjerojnë se gjenerata e re e telefonit të Apple, iPhone do të vijë gjatë këtij viti, një raport i ri pretendon se modeli i ardhshëm i iPhone do të prezantohet më 25 shtator. Sipas Business Insider thuhet se data e lansimit zyrtar të modelit të ri të Apple iPhone do të jetë 25 shtatori i këtij ...

Read More »

Apple tërheq nga tregu bokset “Beats Pill XL” pasi merr flakë bateria!!!

Apple bleu vitin e kaluar kompaninë Beats Music, e cila ofron jo vetëm një shërbim muzikor në internet por edhe pajisje audio, si kufje apo bokse për muzikë. Me blerjen e kësaj kompanie, të gjitha shërbimet dhe pajisjet e Beats kaluan nën pronësi të Apple-it. Si duket bokset Beats nuk kanë qenë të një cilësie të mirë, pasi disa përdorues ...

Read More »

10 Smartfonët më të mirë të gjashtë mujorit të parë të 2015-tës !!!

Mesa duket ka përfunduar edhe pjesa e parë e debutimeve të smartfonëve më të mirë nga prodhuesit si Samsung, HTC dhe LG dhe tashmë ka mbërritur momenti për ti hedhur një sy të gjitha alternativave që ekzistojnë. Në këtë artikull kemi përzgjedhur smartfonët më të mirë në këndvështrimin tonë dhe i kemi radhitur si mëposhtë për nga cilësia dhe funksionalitet ...

Read More »

iPhone 6 vs Samsung Galaxy S6, zbuloni cilat jane diferencat.

Smartfonët kryesorë të dy kompanive të mëdha teknologjike Apple dhe Samsung, iPhone 6 dhe Galaxy S6 pritet të dominojnë në treg gjatë këtij viti. Të dy smartfonët janë të ngjashëm përsa i përket dizajnit, specifikave dhe çmimit por sigurisht që nuk mungojnë diferencime mes tyre. Çfarë ka Galaxy S6 më shumë se iPhone 6? * Karikim me anë të wirelessit ...

Read More »

Apple Connect, rivali i YouTube-it !!!

Edicioni i Konferencës Mbarëbotërore të Zhvilluesve të Apple-it për vitin 2015 do të organizohet në datat 8-12 qershor në San Francisko. Eventi do të përqendrohet më shumë tek softueri dhe platformat e Apple-it. Kompania po e promovon konferencën e këtij viti me temën “Epiqendra e ndryshimit.” Që tani kanë filluar spekulimet se çfarë do të prezantojë kompania gjatë kësaj konference. Thuhet ...

Read More »

iPhone 6s dhe iPhone 6s Plus, me Force Touch në ekran!!!

Së fundmi kanë qarkulluar shumë thashetheme mbi specifikat e mundshme të iPhone 6s dhe 6s Plus. Ndërkohë së fundmi, janë bërë të ditura disa tipare të reja të këtyre pajisjeve. Sipas një raporti të fundit nga Mark Gurman për 9 to 5 Mac, iOS 9 pritet të sjell Force Touch në iPhone 6s dhe 6s Plus. Siç duket, Apple ka ...

Read More »