23 February 2019
Home » Apple (page 3)

Apple

Ditën e nesërme Apple sjell iOS 8.4!!!!!

Apple do të ofrojë iOS 8.4 duke filluar që nga dita e nesërme që i bie të jetë 30 Qershor. Siç mund të jeni në dijeni, iOS 8.4 sjell platformës Apple Music. Përdoruesit e interesuar do të kenë mundësi të kenë në duar muzikës premium falas për 3 muaj. Pas kësaj, një abonim në këtë shërbim do të kushtojë 9.99 ...

Read More »

CIA është përpjekur të thyejë kodimin e Apple-it!!

Nuk është sekret tashmë që kompanitë teknologjike, si Apple apo Google, nuk po zbatojnë ashtu siç duhet ligjin. Këto kompani po përpiqen të mbrojnë privatësinë e konsumatorëve të tyre duke krijuar mënyra të reja të kodimit, por që janë të ndaluar nga agjencitë e zbatimit të ligjit. Sipas një raporti të fundit nga The Intercept, ka më shumë se një ...

Read More »

Ja sa iPhone duhen për të ndalur një plumb (Video)!!!

Sa iPhone nevojiten në fakt për ta ndalur një plumb të AK-74? Nga prova e bërë duket se nevojiten 6 iPhone për ta ndalur një plumb të tillë. Më poshtë mund ta shihni këtë testim të iPhone: https://youtu.be/DbVHe5A6rJs

Read More »

Rripi për Apple Watch ofron 30 orë më shumë bateri tek ora!!!!

Një lajm i mirë për të gjithë ata që kanë blerë një orë inteligjente të Apple-it. Është krijuar një rrip për Apple Watch, e cila do të rrisë jetëgjatësinë e baterisë deri në 30 orë, apo dy ditë. Por, lajmi i keq është se ky aksesor kushton 249 dollarë, apo gati sa 70% e çmimit të Apple Watch Sport. Rripi ...

Read More »

Nis prodhimi i iPhone-it të ri të Apple-it!!!

Gazeta prestigjioze Bloomberg bën të ditur se ka nisur prodhimi i iPhone-it të ri të Apple-it. Gjiganti i Kupertinos pritet të prezantojë pasardhësit e iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus në shtator. Gjenerata e re e iPhone-ve do të përmbajë teknologjinë “Force Touch” tek ekranet. Gjiganti i teknologjisë ka kohë që po bashkëpunon me furnizuesit për të nisur prodhimin në ...

Read More »

iOS 9 mund të fshijë përkohësisht aplikacionet tuaja për të liruar hapësirë për përditësimet e softuerit.

Në Konferencën Botërore të Zhvilluesve, Craig Federighi i Apple krenar dha lajmin se instalimi i softuerit të ri iOS 9 do të kërkonte një hapsirë vetëm 1.3GB në iPhone apo iPad. Padyshim ky është një përmirësim i dobishëm.   Por kompania ka vendosur t’jua bëjë më të thjeshtë se kaq testuesve të iOS 9. Ashtu sic raportohet në 9to5Mac, sistemi ...

Read More »

iOS 9 mund të fshijë përkohësisht aplikacionet tuaja për të liruar hapësirë për përditësimet e softuerit.

Në Konferencën Botërore të Zhvilluesve, Craig Federighi i Apple krenar dha lajmin se instalimi i softuerit të ri iOS 9 do të kërkonte një hapsirë vetëm 1.3GB në iPhone apo iPad. Padyshim ky është një përmirësim i dobishëm. Por kompania ka vendosur t’jua bëjë më të thjeshtë se kaq testuesve të iOS 9. Ashtu sic raportohet në 9to5Mac, sistemi operativ ...

Read More »

Pse Apple është e fiksuar me ngjyrën e arit(gold)!!!!

Më në fund është zbuluar se pse Apple është fiksuar me ngjyrën e arit. Shefi ekzekutiv i Apple-it, Tim Cook, tha për gazetën Bloomberg Businessweek se kompania ka marrë në konsideratë shijet e kinezëve kur ka realizuar iPhone-t, iPad-ët dhe pajisjet MacBook. Ngjyra e artë është e preferuara e aziatikëve, të cilët e lidhin këtë ngjyrë me luksin. Kina është ...

Read More »

iPhone 7, telefoni më i hollë i sjellë në treg nga Apple.

iPhone 7 është projekti më i fundit që pritet të sillet në treg nga Apple. Ky është një telefon i cili do të jetë më i hollë se iPhone 6, duke u bërë iPhoni më i hollë i krijuar deri më tani. Pritet që telefoni të ketë një ekran prej 5.7 inç dhe mbështetë një rezolucion prej 1920x1080p. Ndërkohë akoma ...

Read More »

Ja çfarë mund të na sjellë modeli i ardhshëm i Apple Watch .

Produkti Apple Watch është pothuajse vetëm 2 muaj i vjetër por ndërkohë kanë filluar të qarkullojnë supozime përsa i përket planeve të kompanisë Apple për të sjellë në treg modelin e ri të kësaj ore. Sipas burimeve familjare, Apple Watch 2 do të jetë i pajisur me një kamera, një sistem të ri wirelesi dhe do të vijë në formën ...

Read More »