20 February 2019
Home » Apple (page 2)

Apple

Apple heq dorë nga iPhone 6C !!!

Apple pati planifikuar të krijojë një version të ri të iPhone 6 me ekran 4 inç. Këtë njoftim e ka bërë Timothy Arcuri, një analist i “Cowen and Company”. Nga informacionet e mbledhura nga burime të brendshme të kompanisë si dhe furnizues të saj, analisti doli në përfundimin se Apple do të prodhojë një version të iPhone 5c që duket ...

Read More »

Çfarë dimë deri tani në lidhje me Apple iPhone 6S !!!

  Përdoruesit, sidomos fansat e kompanise Apple mezi presin lançimin e një produkti të ri të kësaj kompanie. Pas debutimit të bujshëm në treg të iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus, pritet ardhja e një versioni iPhone 6S i cili ka shumë mundësi të lançohet brenda këtij viti. Por si gjithmonë përdoruesit duan të jenë një hap më përpara duke ...

Read More »

Ja si duket një kasë 1000 dollarësh për iPhone 6!!!!

Kur bëhet fjalë për kasat luksoze për telefonat inteligjentë, Gresso është padyshim marka më e njohur, e cila ka krijuar kasa të ndryshme për telefona. Tani kompania ka krijuar disa kasa për iPhone 6, që bëjnë pjesë tek seritë e kasave “Gresso Regal iPhone”. Gresso ka prezantuar tri modele kasash, në formën T1, T2 dhe T3, ku kasa më e ...

Read More »

Telefonat e ardhshëm të Apple-it dhe Samsung-ut do të kenë karta SIM elektronike!!!

Që të jetë funksional një telefon, duhet me patjetër të ketë një kartë SIM. Kjo gjë mund të ndryshojë së shpejti, pasi sipas një raporti nga Financial Times, telefonat e ardhshëm të Apple-it dhe Samsung-ut do t’iu japin “lamtumirën” kartave SIM. Të dyja kompanitë janë në bisedime me shoqatën e operatorëve celularë “GSMA” për të përdorur karta SIM elektronike në ...

Read More »

Projekti i ri nga Apple për të ndihmuar shkencëtarët Burimi: Projekti i ri nga Apple për të ndihmuar shkencëtarët .

Apple është duke hyrë në biznesin e gjenetikës. Një raport i ri nga Technology Review thotë se kompania është duke bashkëpunuar me studiues për dy aplikacione të ndryshme ResearchKit që do të mbledhin dhe studiojnë të dhënat gjenetike. Në përputhje me studimet e mëparshme ResearchKit, Apple nuk do të mbledhë asnjë nga mostrat ose të ketë akses në rezultatet, por ...

Read More »

iOS9 do të ketë album të veçantë për selfie!!!!!

Sistemi operativ iOS9 do të ketë një vend të veçantë për të ruajtur “screenshot” dhe selfie-t tuaja. Mesa duket, do të jenë të shkuara ditët kur dosja e fotove në celular është e mbushur me lloj-lloj fotosh, aksidentale apo të bezdisshme. Tashmë telefoni do të gjurmojë automatikisht fotot që do të jenë të këtij lloji, duke i ndarë në folderë ...

Read More »

Kriza në Greqi detyron shtetasit të investojnë paratë tek kompjuterët Mac

Harrojeni arin. Kur të vijë apokalipsi ekonomik i radhës, mënyra më e mirë për të ruajtur paratë është të blini kompjuterë. Kështu po veprojnë shtetasit grekë: po investojnë paratë e tyre tek kompjuterët Mac. “Kriza Greke” është sot kryefjala e shqetësimeve me përmasa botërore. Shteti është afër falimentimit dhe ka shumë mundësi që të braktisë euron. Çdo do të thotë ...

Read More »

Çfarë duhet të dini për iPhone 7.

Çdo vit, eventi i prezantimit të telefonit të ri apele, tërheq mijëra njerëz në mbarë botën. Që me lansimin e iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus, apele ka ndryshuar dizajnin e telefonit, duke u ofruar klientëve të vet, ekrane më të mëdha. Së fundmi thashethemet për iPhone 7 e kanë përfshirë internetin dhe forumet e ndryshme teknologjike. A do të ...

Read More »

iPhone 6S do të sjellë shpejtësi më të lartë navigimi në ueb dhe përmirësim të jetëgjatësisë së baterisë.

iPhone i ri i kompanisë Apple pritet të ofrojë një shpejtësi më të lartë navigimi në ueb si dhe një përmirësim të ndjeshëm të kohëzgjatjes së baterisë dhe të gjitha këto falë një komponenti të vetëm. 9to5Mac raporton se pajisja, e cila ka shumë mundësi të quhet iPhone 6S, do të jetë e pajisur me një cip të ndërtuar nga ...

Read More »

iPhone 6s me kamerë 12MP që regjistron video me rezolucion 4K !!!

Një punonjës i Foxconn ka publikuar një foto në rrjetin social kinez Weibo që tregon se telefoni i ri inteligjent i Apple-it, iPhone 6s, do të ketë kamerë 12 megapikselë. Fotot janë fshirë menjëherë nga llogaria.   Kamera është përshtatur për të filmuar video me rezolucion 4K dhe pamje me slow-motion, me shpejtësi 240 pamje në sekondë. Informacionet e mëparshme ...

Read More »