20 February 2019
Home » Android (page 7)

Android

Xiaomi shet 100.000 telefona inteligjentë në 90 sekonda

  Dy javë pasi prodhuesja kineze e telefonave inteligjentë Xiaomi, prezantoi telefonin e ri inteligjent me çmim më të ulët Hongmi, kompania ka shitur 100.000 njësi brenda 90 sekondave. Shifrat e fundit janë dëshmi e formulës së suksesshme të Xiaomi, pasi ajo ka frymëzuar besnikërinë e konsumatorëve me pajisjet e saj me çmim të ulët, pavarësisht se kompania nxori telefonin ...

Read More »

Samsung do të prezantojë orë inteligjente më 4 shtator

  Ora inteligjente e Samsung, Galaxy Gear, do të prezantohet muajin e ardhshëm, sipas një raporti. Pajisja, e cila ju lejon të bëni thirrje telefonike, dërgoni mesazhe elektronike dhe të përdorni edhe internetin, do të prezantohet më 4 shtator, dy ditë para panairit të pajisjeve elektronike IFA në Berlin, sipas Bloomberg. Kjo do të thotë se pajisja do të shpallet para ...

Read More »

LG prezanton telefonin e ri me 2 karta SIM Optimus L5 II Dual

  LG Optimus L5 II Dual nuk është telefoni inteligjent më i fuqishëm i kompanisë, por duke pasur parasysh specifikimet në Optimus L5 II Dual, do të jetë një alternativë të përballueshme për ata që kanë një buxhet të vogël. Për fat të keq telefoni është i kufizuar në tregjet ruse në këtë moment dhe po ashtu pritet të ketë ...

Read More »

Aplikacioni WeChat tejkalon 100 milionë përdorues jashtë Kinës.

  Aplikacioni i mesazheve WeChat njoftoi sot se ka kaluar 100 milionë përdorues të regjistruar jashtë Kinës, dyfishi i shifrën tre muaj më parë, pasi prania e saj ndërkombëtare rritet mes marketingut agresiv globale. Ritmi i rritjes së WeChat në tregun ndërkombëtar kohët e fundit, ka qenë e habitshme. Shifrat e fundit vijnë pak më shumë se një muaj, pasi WeChat ...

Read More »

Samsung nxjerr në shitje laptopin ATIV Book 9 Plus

    Samsung ka nxjerrë në shitje laptopin e fundit ATIV Book 9 Plus me sistemin operativ Windows 8, i cili vjen me ekran me prekje 13,3 inç që ka një rezolucion mbresëlënëse prej 3200×1800. Deklarata për shtyp e Samsung thotë se ATIV Book 9 Plus do të jetë në dispozicion duke filluar të dielën, për një çmim prej 1,399$. ...

Read More »

Aplikacioni i ri Trojan shfrytëzon hapësirat në pajisjet Android

Një program i ri Trojan shfrytëzon hapësirat e panjohura të sigurisë në Android dhe huazon teknika nga infektimet e Windows në mënyrë që t’i shmanget kapjes e të fitojë vazhdimësi në pajisjet e prekura. Kërkuesit e sigurisë të firmës së antiviruseve Kaspersky Lab e kanë emëruar aplikacionin e dëmshëm Backdoor.AndroidOS.Obad.a dhe e kanë etiketuar si programi më i sofistikuar Android ...

Read More »