20 February 2019
Home » Android (page 3)

Android

Galaxy A8, telefoni inteligjent më i hollë i Samsung-ut!!!!fotot e para!!

Samsung po punon për krijimin e një telefoni të ri inteligjent Galaxy, i cili thuhet se do të jetë telefoni më i hollë i krijuar deri tani nga kompania koreano-jugore. Janë shfaqur së fundmi foto të këtij telefoni inteligjent. Samsung Galaxy A8 do të ketë kasa prej metali. Përmasat e këtij telefoni do të jenë 157.7×76.7×5.9 mm dhe do të ...

Read More »

Samsung së shpejti me “Galaxy S6 Note.

Versioni më i madh i Samsung Galaxy S6 Edge është mirëpritur nga përdoruesit dhe raportet e fundit tregojnë se mund të jetë shtesë e re në serinë Note të kësaj kompanie. Kompania Samsung ka vendosur emrin “Galaxy S6 Note”, që nënkupton se si kjo pajisje do të përshtatet me planet e kompanisë, sipas Galaxy Club. Gjithashtu besohet se Samsung është ...

Read More »

Prezantohet Galaxy S6 Active, versioni ‘i pathyeshëm’ i Galaxy S6!!!

AT&T konfirmoi sot ekzistencën e telefonit inteligjent Samsung Galaxy S6 active, i cili, siç pritej, është version i pathyeshëm i Samsung Galaxy S6. Ky telefon do të shitet vetëm nga AT&T me një çmim të lartë. Samsung Galaxy S6 active është dizajnuar për të ofruar mbrojtje deri në gradën ushtarake. Ai do t’u mbijetojë rënieve në çdo sipërfaqe. Telefoni ka marrë ...

Read More »

Oukitel U9: ekran 5.5 inç 1080 pikselë, procesor me tetë bërthama, 3GB RAM… për 200 dollarë.

Oukitel është një kompani kineze jo shumë e njohur, kjo ngaqë kompania deri tani është fokusuar në krijimin e pajisjeve për kompanitë e tjera Tani, Oukitel ka vendosur që t’i bashkohet tregut të telefonave inteligjentë, me telefonin Oukitel U9, i cili ka disa specifika shumë të mira dhe kushton shumë lirë. Për 200 dollarë, ju do të mund të blini ...

Read More »

10 Smartfonët më të mirë të gjashtë mujorit të parë të 2015-tës !!!

Mesa duket ka përfunduar edhe pjesa e parë e debutimeve të smartfonëve më të mirë nga prodhuesit si Samsung, HTC dhe LG dhe tashmë ka mbërritur momenti për ti hedhur një sy të gjitha alternativave që ekzistojnë. Në këtë artikull kemi përzgjedhur smartfonët më të mirë në këndvështrimin tonë dhe i kemi radhitur si mëposhtë për nga cilësia dhe funksionalitet ...

Read More »

Kënaqësia e konsumatorëve? Galaxy Note 4 lë pas iPhone 6 dhe 6 Plus.

Samsung Galaxy Note mban vedin e parë kur bëhet fjalë për arritjen e kënaqësisë së konsumatorëve duke lënë pas iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus. Note 4 i cili doli në shitje në tetor të vitit të shkuar shënoi një total pikësh prej 86 nga 100 që është vlesëimi maksimal, 4 pikë avantazh ndaj telefonëve të Apple. Në fakt kemi ...

Read More »

iPhone 6 vs Samsung Galaxy S6, zbuloni cilat jane diferencat.

Smartfonët kryesorë të dy kompanive të mëdha teknologjike Apple dhe Samsung, iPhone 6 dhe Galaxy S6 pritet të dominojnë në treg gjatë këtij viti. Të dy smartfonët janë të ngjashëm përsa i përket dizajnit, specifikave dhe çmimit por sigurisht që nuk mungojnë diferencime mes tyre. Çfarë ka Galaxy S6 më shumë se iPhone 6? * Karikim me anë të wirelessit ...

Read More »

BQ Aquaris E5 HD do të jetë telefoni i tretë Ubuntu që debuton në treg !!!

Krijuesi i sistemit operativ Ubuntu, Canonical priti një kohë të gjatë përpara se të lançonte smartfonin e parë që përdorte këtë sistem operativ. Por smartfoni i dytë Ubuntu nuk do të vonojë kaq shumë. Vet kompania deklaroi se smartfoni i dytë Ubuntu i quajtur Aquaris E5 HD Ubuntu Edition do të vijë në mesin e muajit Qershor, vetëm 4 muaj ...

Read More »

Telefonat e lakueshëm, projekti më i ri nga Samsung!!!!FOTO LAJM!!!

Samsung kompania më e njohur teknologjike, ka nisur punimet për të prodhimin e telefonave të lakueshëm. Sipas SamMobile, kompania koreane është e vendosur që të nisë punët në pajisjet që mund të lakohen dhe që kanë ekran të dyfishtë nën Projektin V. Akoma projekti është në fazat e para të tij dhe për këtë nuk ka shumë informacion në lidhje ...

Read More »

Vështrim i detajuar i orës inteligjente Asus ZenWatch !!!

  Ora inteligjente ZenWatch është një nga orat më tërheqëse nga Android të hedhura në treg deri në këtë moment. Ekrani OLED është i mbështjellë në një trup i cili nuk ndryshket si dhe është e pajisur me një rrip ngjyrë kaf i cili ka një mbërtheckë në fund e cila e përmbush pamjen fantastike të kësaj ore. Stilimi në ...

Read More »