20 February 2019
Home » Android (page 2)

Android

Prezantohet Galaxy A8, telefoni më i hollë i Samsung.

Pas spekulimeve të pafundme, thashethemeve, shfaqjeve të fotove apo edhe një videoje, Samsung Galaxy A8 është prezantuar më në fund zyrtarisht. Pajisja është listuar në uebsajtin kinez të kompanisë, dhe tani mund të themi më në fund se Galaxy A8 është telefoni inteligjent më i hollë i kompanisë. Samsung Galaxy A8 ka kasa prej metali, ashtu si Galaxy S6, vetëm se ...

Read More »

Prezantohet Oppo Mirror 5, telefoni inteligjent i shndritshëm.

Kompania kineze Oppo prezantoi sot telefonin inteligjent Oppo Mirror 5, i cili shkëlqen si një “diamant”. Oppo Mirror 5 ka ekran 5 inç dhe kasa prej metali. Ai është vetëm 7.7 mm i hollë dhe peshon 160 gramë. Telefoni i ri përmban dy vende për karta SIM micro dhe nano, dhe një vend tjetër për kartën microSD. Ai ofron lidhjen ...

Read More »

Galaxy Note 5 dhe S6 Edge Plus: Do të jenë dy telefonë të mëdhenj por me proçesorë të ndryshëm !!!

Çdo ditë që kalon bëhet edhe më e vështirë për ne të injorojmë qoftë edhe ndonjë spekulim në lidhje me dy produktet elitare të Samsung, Galaxy Note 5 dhe S6 Edge Plus. Në fakt është SamMobile që hoqi siparin duke thënë se Galaxy Note 5 do të karakterizohet nga një ekran 5.7 inç Super AMOLED me rezolucion ekrani prej 2560 ...

Read More »

Lajm i mirë nga Samsung, së shpejti vjen superbateria.

Samsungu raportohet se po planifikon të dyfishojë jetëgjatësinë e baterisë së telefonave të mençur pa ia rritur madhësinë. Sipas “engadget.com”, shkencëtarët e Samsungut kanë krijuar teknologjinë e baterisë që premton qëndrueshmëri më të gjatë. Bateritë e reja thuhet se do të kenë një material të veçantë që do të mbajë më shumë energji sesa bateritë aktuale. Nëse përdoruesit e Samsungut ...

Read More »

LG prezanton modelin Band Play!!!

LG prezanton telefonin më të riBand Play, i cili fuqizohet nga procesori Snapdragon 410 me katër bërthama me shpejtësi 1.2GHz, së bashku me 2GB RAM, 16GB hapësirë të brendshme. Modeli Band Play është i pajisur me kamerë të pasme 13 megapikselë dhe kamerë ballore 5 megapikselë. Ai ka altoparlantët 1W dhe vjen me kufjet premium QuadBeat 3. Sa i përket ...

Read More »

LG thyen rekordin e selfie-ve me LG G4!!!

LG prezantoi telefonin e saj inteligjent G4 në muajin prill. Pak muaj pas daljes së tij në treg, telefoni arriti të shënojë një rekord të ri për numrin më të madh të selfie-ve të shkrepura në një vend. Këto selfie janë shkrepur gjatë një eventi të zhvilluar në Meksikë me 13 qershor. LG G4 shkrepi një selfie në çdo 10 ...

Read More »

Mbi 600 milionë telefona Samsung në rrezik!!!

NowSecure  ka raportuar një dobësi kritike tek softueri i tastierës tek telefonat e serisë Samsung Galaxy. Nëse shpërthen, një piratë kibernetikë mund të fitojë akses tek telefoni, ta monitorojë atë në distancë, të instalojë viruse apo të vjedhë të dhëna personale. Mbi 600 milionë telefona inteligjentë Samsung, që kanë të instaluar tastierën SwiftKey, janë të ekspozuar ndaj kësaj dobësie. Ryan ...

Read More »

Smartfoni BlackBerry me sistemin operativ Android mund të debutojë në muajin Gusht.

Pak ditë më parë shpërthyen spekulimet se BlackBerry po konsideronte të hynte në tregun e smartfonëve Android përmes një modeli me emrin e koduar Venice. Sipas atij raporti të mëhershëm ky smartfon do të vinte në muajin Nëntor por tashmë detajet të reja janë zbuluar që hedhin poshtë këtë pretendim. Në fakt smartfoni Android i BlackBerry ka emrin e koduar ...

Read More »

OnePlus 2 do të fuqizohet nga një version i modifikuar i Snapdragon 810!!!

Kur të dale në shitje pasardhësi i OnePlus One, modeli OnePlus 2, do të fuqizohet nga një processor Snapdragon 810. OnePlus e konfirmoi këtë zyrtarisht këtë fakt, processor I cili është present edhe në HTC One M9. Kompania tha se kishte shpenzuar goxha kohë për të vendosur se cili do të ishte proçesori që do të fuqizonte OnePlus 2 dhe ...

Read More »

Huawei do të ndërtojë smartfonin e ardhshëm Nexus!!!

Më shumë indikator e tregojnë kompaninë Kineze të prodhimit të smartfonëve, Huawei, si ndërtuesi i ri i smartfonit Nexus. Një punojës i Huawei konfirmoi se kompania aktualisht është duke punuar me këtë smartfon. Kemi parë smartfonin e Google ta ndërtojë herë LG, herë Samsung, herë Motorola e tani duket se kjo detyrë i është ngarkuar Huawei-t. Por pyetje qëndron tek ...

Read More »