Home » Android

Android

Samsung prezantoi telefonat Galaxy On5 dhe Galaxy On7!!!

Samsung prezantoi dje dy telefona inteligjentë të një serie të re, Galaxy On7 dhe Galaxy On5. Ata ngjasojnë me seritë Galaxy A, vetëm se janë bërë krejtësisht me plastikë, ndryshe nga telefonat Galaxy A të cilët janë prej metali. Samsung Galaxy On7 përmban ekran 5.5 inç me rezolucion 720 pikselë TFT. Ai fuqizohet nga një procesor me katër bërthama Cortex-A53 ...

Read More »

E disponueshme ndërfaqja e re e Google Play Store

Pamja e re e platformës Google Play të cilën e lajmëruam dy ditë më parë tani po ndjek rrugëtimin e saj drejt telefonëve inteligjentë dhe tabletëve Android. Ky dizajn i ri, i njotuar në fillim të këtij muaji ndan faqen kryesore në dy seksione kryesore : Aplikacione & Lojra dhe Argëtim. Kjo e fundit përfshin përmbajtjet e tilla si Filmat, Shfaqjet ...

Read More »

Samsung Galaxy S7 do të prezantohet në muajin janar!!!!

Samsung do të prezantojë gjeneratën e re Galaxy S në muajin janar. Ky informacion është bërë i ditur nga një media koreane, e cila citon një burim të afërt me kompaninë. Meqë Galaxy S6 dhe S6 Edge u prezantuan më 1 mars të këtij viti, do të thotë që S7 do të prezantohet një muaj më parë. Kjo si duket ...

Read More »

Pepsi po punon për krijimin e një telefoni inteligjent!!!

Kompania e pijeve joalkoolike Pepsi do t’i bashkohet botës teknologjike me një telefon inteligjent. Disa sajte kanë nxjerrë informacione se kompania po punon për krijimin e një telefoni inteligjent. Telefoni është shfaqur gjithashtu në llogarinë zyrtare të Pepsi-t tek Weibo. Telefoni thuhet se do të quhet Pepsi P1 dhe do të shitet për 200 dollarë. Ai do të ketë ekran ...

Read More »

ANALIZE:Android më popullor se iOS!!!Ju si mendoni??

Firma e hulumtimit të tregut, comScore, ka publikuar rezultatet e tregut amerikan të telefonave inteligjentë për muajin gusht. Rreth 191.1 milionë njerëz në Amerikë kanë blerë një telefon të ri inteligjent gjatë tremujorit të tretë të këtij viti, që përfundoi në muajin gusht. Të dhënat tregojnë se Apple vazhdon të jetë prodhuesja më e madhe e telefonave inteligjentë, me 44.1% ...

Read More »

Samsung Galaxy S7: Tri versione me tre procesorë të ndryshëm!!!!

Kanë kaluar vetëm pak javë nga prezantimi i Galaxy Note5 dhe Galaxy S6 edge+, dhe që tani kanë filluar të dalin informacione në lidhje me Galaxy S7. Meqë kompania aktualisht është në gjendje të mirë financiare, pas një periudhe krize, telefoni inteligjent i ardhshëm pritet të tronditë tregun. Nga ato që kemi dëgjuar deri tani, ka një arsye për të ...

Read More »

Ja cilët telefona do të përditësohen me sistemin Android 6 Marshmallow!!!!!

Është publikuar në internet lista e plotë e të gjithë telefonave që do të përditësohen me versionin e ri të sistemit operativ Android, 6.0 Marshmallow. Këtu përfshihen telefonat inteligjentë të kompanive teknologjike: Samsung, LG, Sony, Xiaomi, Huawei, Asus, OnePlus, HTC. Fillimisht do të përditësohen telefonat inteligjentë të prezantuar së fundmi, më pas do të përditësohen versionet e mëparshme. Në kolonën ...

Read More »

Galaxy Note 5 përballet me iPhone 6s Plus në testin e shpejtësisë!!!!!

Nëse nuk e keni vendosur akoma nëse doni të blini iPhone 6s Plus apo Samsung Galaxy Note 5, atëherë duhet të shikoni këtë video, për të kuptuar cili telefon punon më mirë. Ekipi i uebsajtit PhoneBuff kanë publikuar një video në YouTube, ku kanë vënë iPhone 6s Plus dhe Samsung Galaxy Note 5 përballë njëri-tjetrit në testin e shpejtësisë, për ...

Read More »

Telefonat e ardhshëm të Apple-it dhe Samsung-ut do të kenë karta SIM elektronike!!!

Që të jetë funksional një telefon, duhet me patjetër të ketë një kartë SIM. Kjo gjë mund të ndryshojë së shpejti, pasi sipas një raporti nga Financial Times, telefonat e ardhshëm të Apple-it dhe Samsung-ut do t’iu japin “lamtumirën” kartave SIM. Të dyja kompanitë janë në bisedime me shoqatën e operatorëve celularë “GSMA” për të përdorur karta SIM elektronike në ...

Read More »