Home » Teknologji » Bitmain, telashet shtohen ndërsa mbyll zyrën në Amsterdam

Bitmain, telashet shtohen ndërsa mbyll zyrën në Amsterdam

Telashet për gjigandit e gërmimit të monedhave kriptografike Bitmain nuk kanë të mbaruar.

Pas largoi dhjetëra punonjës dhe pas dështimit të IPO-së, kompania do të përballet me më shumë vështirësi.

Sipas Coindesk thonë se Bitmain do të mbyllë zyrat në Amsterdam. Lëvizja është pjesë e një ristrukturimi të gjerë brenda kompanisë.

Kompania nuk ka dhënë detaje se kur do të mbyllet e as çfarë do të bëhet me punonjësit.

Bitmain Amsterdam është përgjegjëse për zhvillimin dhe mbështetjen e minierës BTC.com.

Ajo bëhet zyra e dytë që mbyllet nga kompania në dy muaj. Plani IPO-së është braktisur e madje edhe CEO i kompanisë pritet të japë dorëheqjen.

Pas këtyre telasheve fshihet rënia e tregut të monedhave kriptografike. /CryptoWorld.al

The post Bitmain, telashet shtohen ndërsa mbyll zyrën në Amsterdam appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Apple nxjerr në shitje këllëfët me bateri për iPhone XS, XS Max dhe XR

Ditën e djeshme Apple filloi shitjet e këllëfëve prej silikoni me bateri për iPhone XS, ...