Home » Teknologji » Binance në shënjestër të autoriteteve Japoneze raporton Nikkei

Binance në shënjestër të autoriteteve Japoneze raporton Nikkei

Japonia ka lëshuar paralajmërime në drejtim të bursës së monedhave kriptografike Binance sipas një raporti të Nikkei.

Binance, bursa numër një në botë sipas CoinMarketCap për nga volumi tregtar në 24 orë, u godit nga një sulm kibernetik më 7 Mars.

Megjithatë i menjëhershëm ka qenë reagimi i CEO së Binance Changpeng Zhao i cili përmes rrjetit social Twitter hodhi poshtë pretendimet e Nikkei se ishte paralajmëruar nga Agjencia e Shërbimeve Financiare.

Ai e përshkroi raportin e Nikkei si gazetari të papërgjegjshme.

Disa përdorues në Twitter mbanin anën e Binance duke thënë se kjo bëhej për përhapur frikë dhe pasiguri në komunitetin e kriptomonedhave.

Të tjerë përpiqen të vertetojnë raportin.

Që nga hakimi i CoinCheck në Janar të këtij viti ku u vodhën 500 milion dollarë, autoritetet financiare Japoneze kanë qëndruar në gatishmëri të lartë si dhe ka nisur një seri inspektimesh në bursa të ndryshme.

Autoritetet e vendit ishullor kanë lëshuar shtatë mandate ndëshkimore si dhe ndaluar operacionet e dy bursave, Bistation dhe FSO. /PCWorld Albanian

The post Binance në shënjestër të autoriteteve Japoneze raporton Nikkei appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Apple nxjerr në shitje këllëfët me bateri për iPhone XS, XS Max dhe XR

Ditën e djeshme Apple filloi shitjet e këllëfëve prej silikoni me bateri për iPhone XS, ...