20 February 2019
Home » Teknologji » Apple përmbyll blerjen e Shazam, ofron aplikacionin pa reklama

Apple përmbyll blerjen e Shazam, ofron aplikacionin pa reklama

Apple ka përmbyllur me sukses blerjen e Shazam, aplikacionit shumë popullor të identifikimit të këngëve.

Kompania konfirmoi lajmin ndërsa blerja thuhet ti ketë kushtuar 400 milionë dollarë.

Marrëveshja qëndroi peng e vendimit të Komisionit Evropian i cili hapi hetim për të mësuar nëse do të dëmtohej konkurrenca nga kjo blerje.

Apple gjithashtu tha se aplikacioni do të ofrohet tani e tutje pa reklama në iOS por edhe Android.

Shazam është shkarkuar mëse 1 miliardë herë në mbarë botën dhe përdoret 20 milion herë çdo ditë sipas Apple. /PCWorld Albanian

The post Apple përmbyll blerjen e Shazam, ofron aplikacionin pa reklama appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

Nga sot të gjithë zhvilluesit mund të regjistrojnë sajtet personale dhe projektet me domainin .dev

Ndërsa numri i domaineve .com të disponueshme vijon të reduktohet, domaine alternative kanë filluar të ...