20 February 2019
Home » Apple » Apple lançon iMac 4K javën tjetër!!!!

Apple lançon iMac 4K javën tjetër!!!!

Një raport deklaron se Apple do të prezantojë një 4K iMac të ri javën e ardhshme, me disponueshmërinë për të filluar që prej dates 13 tetor. Raporti nga 9to5Mac raporton se iPad Pro 12.9-inç do të dalë në shitje në fillim të nëntorit. Është raportuar muajin e kaluar se një linjë e kodit u gjet në një beta OS X El Capitan që tregonte lançimin eventual të një pajisje me një ekran 21.5-inç, 4K. Ky raport i fundit duket se konfirmon linjën e kodit në fjalë .

9to5Mac njofton gjithashtu se Apple është duke zhvilluar një tastierë të re Bluetooth dhe një Magic Mouse të ri, por është e paqartë nëse ndonjëra nga këto komponentë do të debutojë me lançimin e iMac të ri./(Techsot.Al).

imac

 

About Argent Mata

Check Also

iPhone 6S dhe 6S Plus

Përdoruesit e iPhone 6S dhe 6S Plus po ballafaqohen me një problem teknik në telefonin ...