Home » Teknologji » Android O debuton më 21 Gusht

Android O debuton më 21 Gusht

Ashtu si vitin e kaluar, Google prezantoi versionin e parë eksperimental të Android në Pranverë për tu pasur nga versioni final në Mars. Tashmë pas plot pesë muajsh, Androi 8.0 O (mbase “Oreo”) është pranë debutimit

Sipas disa cicërimave të publikuara nga një numër i konsiderueshëm reporterësh të shquar të Android, data juaj e shënuar duhet të jetë 21 Gushti.

Sigurisht nëse keni një telefon Pixel. Pajisjet zyrtare të Google do të marrin përditësimin të gjitha më 21 Gusht dhe përfshihen: Nexus 5X, Nexus 6P, Nexus Player, Pixel, Pixel XL dhe Pixel C.

Sa i përket telefonëve të tjerë Android shumë detaje janë ofruar se kur do të marrin Android 8.0. Telefonët e rangut të lartë pritet të marrin përditësimin brenda fundit të vitit.

Megjithatë vlen të theksohet se ndërsa ka kaluar një vit nga debutimi i Android Nougat, 85% e telefonëve Android ende se kanë marrë përditësimin. /PCWorld Albanian

The post Android O debuton më 21 Gusht appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

BlackBerry KEYone Black Edition ofron më shumë sesa një ngjyrë të re

Një prej telefonëve që ka tërhequr më së shumti vëmendjen e konsumatorit, ishte padyshim telefoni ...