Home » Teknologji » 10 kriptomonedhat më popullore në botë

10 kriptomonedhat më popullore në botë

Bitcoin prej ditësh sillet afër vlerës së 8,000 dollarëve dhe në këto momente që ju shkruajmë këmbehet me 7,987 dollarë.

Infografiku i mëposhtë tregon se Bitcoin nuk është i vetëm në botë e kriptomonedhave, megjithatë është i vetëm në kryesim me një vlerë tregu prej 133 miliardë dollarë.

Të dhënat që vinë nga CoinMarketCap tregojnë se ndjekësi më i afërt është Ethereum me një vlerë totale tregu prej 49 miliardë dollarë.

Vendi i tretë i përket Ripple me 24.7 miliardë dollarë ndjekur nga Bitcoin Cash në vendin e katërt me 12.7 miliardë dollarë. /PCWorld Albanian

The post 10 kriptomonedhat më popullore në botë appeared first on PCWorld Albanian.


(ICT Media)

About Bruno Sholla

Check Also

dscf0412-1024x681.jpg

Motorola prezanton katër telefonë buxhetorë

Marka e telefonëve tashmë në pronësi të Lenovo, Motorola, prezantoi katër telefonë të rinj buxhetorë. ...